Serie A: Inter zpět v čele

Po sedmém kole Serie A se situace na čele tabulky pomalu vrací do starých kolejí. Ve vedení se osamostatnil Inter Milán, který v Římě rozdrtil domácí AS.

Šlágr kola: Řím - Inter 0:4!

Šlágr 7. kola sliboval opravdu skvělou podívanou. Řím chtěl doma porazit Inter a udržet se tak v těsném závěsu za svým soupeřem. Domácí si na obhájce titulu opravdu věřili, jejich seběvědomí navíc umocňoval Francesco Totti v základní sestavě. Vysokou sebedůvěru domácích jasně demonstroval Mirko Vučinič, který po vstřelené brance reprezentaci Itálie vyhlásil, že si ještě jeden brankový úspěch schoval na neděli.

Hráči Interu se před zápasem velkých slov zdržželi, dokonce ani José Mourinho žádným komentářem soupeře nepočastoval. Inter zato úřadoval na hřišti. Už v páté minutě se trefil Zlatan Ibrahimovič, až do poločasu ale nic nenapovídalo debaklu. Řím byl Interu vyrovnaným soupeřem a fanoušci domácích doufali v obrat.

To co ale přišlo po přestávce, nečekal asi nikdo. Během prvních deseti minut druhé půle se znovu trefil Zlatan Ibrahimovič, další branku přidal Dejan Stankovič a debakl Říma dokonal Victor Obinna, hráč který v Interu vlastně ani neměl být a pro kterého to byla premiéra v základní sestavě. Inter má tak na čele dvoubodový náskok na své pronásledovatele, Řím získal v sedmi kolech pouhých sedm bodů a na Inter dokázali "Vlci" ztratit už devět bodů.

Pronásledovatelé Interu? Udine, Neapol a Catania!

Za vedoucím Interem se vytvořila velmi zajímavý skupinka. Neapol v sobotu dokázala doma otočit duel s Juventusem a zaslouženě slavila tři body. Udinese sice prohrávalo na hřišti Lecce už 0:2, ale Sanchez a D'Agostino zajistili hostům alespoň bod, který udržel Udine na čele tabulky. Třetím týmem, který získal o dva body méně než Inter, je překvapivě Catania. Ta dokázala udolat celý poločas v deseti hrající Palermo a slaví nejlepší start do sezony, jaký v klubu pamatují.

Lazio: Rocchi ano, body ne

Podivný zápas zažilo Lazio Řím. To přijíždělo na hřiště Bologni jako jasný favorit pro tři body, které měly zlomit vaz domácímu trenéru Arrigonimu. To se ale nestalo, Bologna do utkání vstoupila skvěle a po půlhodině hry užž vedla 3:0, když se trefil Volpi a dalšší dvě branky přidal Marco Di Vaio. Do druhého poločasu nastoupil uzdravený kapitán Tommaso Rocchi, jenž nahradil tentokrát nevýrazného Zarateho. Rocchi dal dokonce branku a snížžil, pro fanoušky "Biancocelesti" to byl však jediný důvod k radosti.

Na Lazio se tak už bodově dotáhly AC Milán a Fiorentina. AC Milán doma přivítal Sampdorii a dlouho se nemohl prosadit. Až deset minut po přestávce viděl druhou žlutou hostující Lucchini, penaltu proměnil Ronaldinho a bylo hotovo. Ronaldinho se pak trefil ještě jednou a pojistku výsledku přidal Filippo Inzaghi.

Duel Fiorentiny s Regginou byl tomu milánskému hodně podobný. Hostující brankář Campagnolo putoval pod sprchy již před přestávkou a proměněnou penaltou pak rozhodl utkání Pazzini. Dalšší dvě branky přidal znovuzrozený bomber Gilardino. Svou druhou trefu pak dokonce věnoval do nebe v týdnu zemřelé paní Della Valle, matce klubových bosů Andrey a Diega Della Valleho. Celkemž má Gilardino na kontě už šest ligových branek a na čele tabulky střelců tak dotáhl Maura Zárateho z Lazia.

Acquafresca vystřelil Cagliari první body

Až branka Roberta Acquafrescy čtyři minuty před koncem duelu proti FC Turín znamenala pro Cagliari první body. Pro Cagliari jsou o to cennější, že jsou hned tři a ješště k tomu z venku. Cagliari se tak okamžitě dostalo z poslední pozice, kam spadla Reggina.

Výhru CFC Janov nad Sienou zařídil jedinou brankou Giuseppe Biava. Chievo Verona se pak rozeššlo s Atalantou smírně, když na trefu domácího Mantovaniho odpověděl Adriano Ferreira Pinto.

FC Turín - Cagliari 0:1 (86. Aquafresca),
Lecce - Udine 2:2 (32. Tiribocchi, 52. Giacomazzi - 58. Sanchéz, 71. D'Agostino),
AS Řím - Inter Milán 0:4 (4. a 47. Ibrahimovic, 54. Stankovič, 56. Obinna),
Neapol - Juventus 2:1 (64. Hamšík, 80. Lavezzi - 61. Aumauri)
Fiorentina - Reggina 3:0. (75. a 81. Gilardino, 38. Pazzini z pen.).