V Brémách se děly věci, HSV se drží v čele

Tři góly v posledních minutách zápasu, z toho dvě až po uplynutí standardní hrací doby, takřka zázračný obrat ligového nováčka z Hoffenheimu, to a mnoho dalšího se dalo v uplynulém víkendu vidět na Bundesligových trávnících.

Kdo očekával od utkání Werderu Brémy s Borussií Dortmund ofenzivní podívanou a kupu gólů k tomu musel být zpočátku velmi zklamán. První půle rozhodně nepřinesla hru odpovídající ambicím i kvalitě obou celků. Jedinou nebezpečnou situaci vyprodukoval Blaszczykowski, který už překonal Wiesseho, ale z brankové čáry míč pohotově odkopnul bránící Baumann. Jiné vážnější šance se neurodily.

Po přestávce jako by diváci na Wesser Stadionu byli svědky jiného zápasu. Gólovou přestřelku odstartoval proměněnou penaltou Alex Frei a dostal Dortmund do vedení. Od té doby se útočné akce střídaly na obou stranách a hrál se výtečný fotbal. Brémy na vyrovnání nečekaly dlouho. Prosadil se hlavičkující kapitán Baumannn. Jenže už o čtyři minuty později na druhé straně pláchl bleskurychlý Blaszczykowski a po jeho akci střílel do poloprázdné brány Hummels. Utkání se poté odehrávalo ve znamení brémského dobývání obranného valu BVB.

Až dvě minuty před koncem vyrovnal Pizzaro - 2:2. Dalo by se očekávat, že s blížícím se koncem utkání se na výsledku mnoho měnit nebude, ale opak by pravdou. Pizzarovi byl jeden gól málo, a tak už v nastavení zvrátil vedení na stranu Werderu. Ale zdaleka nebylo brankovému hodování konec. V jedné z posledních akcí BVB si Wiesem vyražený míč našel střídající Zidan a nekompromisní střelou srovnal na skutečně konečných 3:3.

V nedělní dohrávce dvou favoritů soutěže se body dělily. Hamburg se sice po perfektní kolmici Jarolíma a přesném zakončení Trochowskiho dostal do vedení. Tento stav však neměl dlouhého trvání. Höwedes těsně po přestávce vyrovnal na konečných 1:1.

Nováčci? Pohádka, slušný start a mizérie

Dva ze tří nováčků Bundesligy prožívají nad očekávání dobrý vstup do sezóny. 1. FC Kolín doma poklidně zvítězil nad Chotěbuzí, která hrála většinu utkání bez vyloučeného Mitreskiho. Hnacím motorem kvalitních výsledků 1. FCK je slovinský kanonýr Novakovic. Ten si připsal už pátou branku v sezóně a táhne svůj klub do čím dál tím vyšších pater tabulky.

Přímo pohádkový vstup do své historický první sezóny v Bundeslize zažívá Hoffenheim. I po osmi odehraných kolech se stále drží v úzkém kontaktu s absolutní špičkou. V Hannoveru ještě půl hodiny před koncem prohrával 2:1. Mimochodem svou první branku v sezóně zaznamenal Jiří Štajner, když se octil sám před brankářem Haasem a se stoickým klidem jej obstřelil. Ovšem ofenzivní trio Obasi, Ibišecič, Ba se poté činilo neskutečným způsobem.

Každý ze jmenovaných útočníků si připsal po vstřelené brance a "Hoffe" nakonec zvítězili 5:2. Do začátku této sezóny neznámy bosenský střelec Vedad Ibiševič si připsal už devátou branku v sezóně a zatím kraluje kanonýrům.

Třetím do nováčkovské party je Borussia Mönchengladbach. A právě historicky nejslavnější z nováčků si může o klidném vstupu do sezóny nechat jen zdát. Stálá přítomnost na dně ligové tabulky už stála místo trenéra Luhukaye. V páteční předehrávce vedl dočasně tým sportovní ředitel Christian Ziege. Nepočínal si až tak špatně a po sérii proher dovedl Gladbach alespoň k remíze na půdě Bochumi. Nedlouho po utkání byl dosazen do funkce stálého trenéra zkušený Hans Meier, Ziege bude jeho asistentem.