Terry zařídil vítězství Chelsea nad AS Řím, Barcelona rozdrtila Basilej

Kapitán Chelsea John Terry zařídil gólem nejtěsnější vítězství svého mužstva nad AS Řím v utkání 3. kola Ligy mistrů a zároveň přiblížil londýnský celek k postupu do osmifinále. Do vyřazovacích bojů chybí krůček také Barceloně, která si s chutí zastřílela v Basileji. Domácí celek smetla 5:0.

Římský AS přijel na Stamford Bridge s jasnou taktikou uhrát bod a dlouhou dobu se to italskému klubu dařilo. Chelsea zahrozila v prvním poločase pouze střelou Franka Lamparda. V 77. minutě se ale anglický záložník radoval. Jeho centr dostal za záda brankáře Doniho kapitán John Terry, který svou trefou zajistil Chelsea tři body.

Ve druhém utkání skupiny A poprvé poznala chuť porážky Kluž, která odolávala tlaku Bordeaux do 54. minuty, kdy si nešťastně srazil míč do vlastní branky Cadú. Rumunský klub navíc přišel do dalšího utkání o vyloučeného Triku.

V utkání skupiny C mezi Basilejí a Barcelonou viděli diváci v Lize mistrů poměrně nevídaný jev. Katalánci na hřišti švýcarského mistra zvítězili vysoko 5:0. Vše načal Lionel Mesi, který
zužitkoval nádherný pas od Alvese. Domácí Barceloně evidentně nestačili a hosté rozvlnili síť za gólmanem Costanzem ještě čtyřikrát. O dvě z nich se postaral mladík Bojan Krkič.

V sestavě Šachtaru proti Sportingu Lisabon nechyběl český hráč Tomáš Hübschman. Jeho mužstvo mělo v utkání převahu, ale čtrnáct minut před koncem utkání rozesmutněl celý Doněck Liedson, který rozhodl o vítězství Sportingu 1:0.

Souboj neporažených celků skupiny B viděli fanoušci v Miláně. Domácí Inter v utkání proti Anarthosisu Famagusta potvrdil roli favorita a brankou kanonýra Adriana zdolal kyperského protivníka nejtěsnějším rozdílem.

Panathinaikos Atény držel dlouhou dobu naděje na plný bodový zisk proti Brémám. Werder sice brankou Mertesackera vedl, ale domácí trefami Mantziose skóre otočili ve svůj prospěch. Přemožitelé Sparty v předkole však nakonec brali jen bod. Sedm minut před koncem vyrovnal na 2:2. Almeida.

Do utkání o první příčku ve skupině D proti Liverpoolu nemohl kvůli zranění nastoupit v dresu Atlétika Tomáš Ujfaluši. Hosté se dostali do vedení ve 14. minutě, kdy svou šanci zužitkoval Robie Keane. Ve druhém poločase domácí přeci jen zvýšili aktivitu a po zásluze vyrovnali. Ideální přihrávku Forlána přetavil v gól záložník Simao.

Své první body si do tabulky připsal také PSV Eindhoven, který před domácím publikem dvěma brankami Dany Koevermanse zcela zaslouženě porazil Olympique Marseille 2:0.

Výsledky:

Skupina A:

Girondins Bordeaux - Kluž 1:0 (0:0)
Branka: 54. vlastní Cadú. Rozhodčí: Bebek (Chorv.). ČK: 90. Trica (Kluž). Diváci: 26.213.

Chelsea - AS Řím 1:0 (0:0)
Branka: 77. Terry. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 41.002.

Tabulka skupiny A

Skupina B:

Inter Milán - Anorthosis Famagusta 1:0 (1:0)
Branka: 44. Adriano. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 30.000.

Panathinaikos Atény - Werder Brémy 2:2 (1:1)
Branky: 36. a 68. Mantzios - 29. Mertesacker, 83. Almeida. Rozhodčí: Riley (Angl.). Diváci: 58.000.

Tabulka skupiny B

Skupina C:

Šachtar Doněck - Sporting Lisabon 0:1 (0:0)
Branka: 76. Liedson. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 25.000.

FC Basilej - FC Barcelona 0:5 (0:3)
Branky: 22. a 46. Krkič, 4. Messi, 16. Busquets, 48. Xavi. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 40.000.