Slavia vyhrála díky Necidovi

Fotbalisté Slavie pokračují v domácí neporazitelnosti, když ve 12. kole Gambrinus ligy porazili Brno 2:1. Obě branky červenobílých vstřelil už v prvním poločase útočník Tomáš Necid, za hosty jen snižoval v závěru Šural.

Prvních deset minut se toho v Edenu moc zajímavého nedělo, pak ale přišel tlak domácího mužstva. Už ve 12. minutě předvedla Slavia rychlou akci, Jarolím stihl posunout na pravou stranu na Necida, který míč zasekl a levou nohou pálil těsně mimo. O tři minuty později našel Šmicer šajtlí na malém vápně Necida, který doklepl zblízka míč do sítě a "sešívaní" vedli.

Slibné možnosti mělo i Brno, ale branku Slavie ani neohrozilo. Hlavička Švejnohy směřovala nad a Střeštík si míč v dobré pozici nezpracoval. Až po půlhodině se dostal k zakončení zblízka tísněný Heinz, ale Vaniak byl pozorný.

Pak už zase dominovala Slavia, ale jejím útokům chybělo přesné zakončení. Až ve 37. minutě prošel po pravé straně velmi snadno Krajčík, předložil míč u druhé tyče stojícímu Necidovi, který měl ještě snažší pozici než u první branky. V závěru prvního dějství na sebe upozornili také zástupci z jihu Moravy. Nejdříve musel Vaniak vyrazit roh Střeštíka, který se točil přímo do branky a pak přilétly ze sektoru hostů na hrací plochu dýmovnice.

Po přestávce mohla hrát Slavia uvolněně a dál dobývala soupeřovu branku. Jenže Brno podržel několikrát brankář Lejsal, jak u přímého volného kopu Jarolíma, tak u hlavičky Necida. Naopak do slibných možností mohli jít hosté, ovšem Heinz se po úniku zamotal do kliček a o míč přišel. Střela Paška z vápna pak byla hodně nepřesná.

Velkou šanci mělo Brno až čtvrthodiny před koncem utkání, ale Střeštík pálil ze sedmi metrů jen do boční sítě. Brno se nakonec dočkalo. V 85. minutě poslal dlouhý pas dopředu Trousil, po chybě Brabce se zmocnil míče Šural a přehodil Vaniaka. Slavia však výhru i přes tlak hostů uhájila a naopak mohla po úniku Šenkeříka zýšit, ten ale poslal míč mimo branku. Červenobílí si tak připsali doma další tři body.

Slavia Praha - 1. FC Brno 2:1 (2:0)
Branky: 15. a 37. Necid - 85. Šural. Rozhodčí: Makovička - Košec, Štěrba. ŽK: Polách, Heinz, Střeštík. Diváci: 13.540.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček (74. Švento) - Volešák, Tavares, M. Jarolím (81. Belaid), Černý - Šmicer (63. Šenkeřík), Necid. Trenér: K. Jarolím.
Brno: Lejsal - Švejnoha, Trousil, Živný, Okleštěk - Střeštík, Heinz, Polách, Mareček, Lira (46. Pašek) - Vrána (61. Šural). Trenér: Křeček.

[ 2.11.2008 - MediaFax | Foto: ČTK ]