Olomouc si veze z Teplic tři body

Fotbalisté Sigmy Olomouc získali v nedělním utkání 12. kola Gambrinus ligy v Teplicích tři body za výhru 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil útočník Michal Hubník.

Na teplických Stínadlech přihlížely prořídlé ochozy v prvním poločase představení, které se hrálo v režii Sigmy. Teplická hra postrádala lepší kombinaci, větší bojovnost a také rychlejší pohyb. Nemohoucnost domácích hráčů vyvrcholila ve 14. minutě, když Verbíř nacentroval do pokutového území Hanáků a zcela volný útočník Jun zpracovával míč v dobré pozici tak dlouho, až o něj přišel.

Olomouc se prezentovala na severu Čech kompaktní defenzivou a i směrem dopředu si vytvořila několik slibných příležitostí. V 17. minutě si narazil Hořava s Onofrejem, ale ten pálil z dobré pozice na kraji vápna zbrkle mimo. Deset minut před přestávkou pronikl po pěkné individuální akci přes střed pole až do teplického vápna aktivní Hořava, ale i on zakončil své sólo nepřesnou střelou nad branku Belice.

V závěru první půle dvakrát zahrozil také brazilský záložník Melinho. Nejprve ve 40. minutě vystřelil z přímého kopu tak prudce, že jeho pokus musel Belic vyboxovat a o dvě minuty později se nedokázal prosadit po přihrávce Onofreje. Jeho střelu z první totiž znovu zachytil dobře postavený teplický brankář.

Po změně stran sice Teplice zvýšily aktivitu, ale do vedení mohla jít v 56. minutě Olomouc. Centr Rossiho našel v pokutovém území neobsazeného Hubníka, který v pádu nebezpečně vystřelil, jenže jeho pokus Belic na poslední chvíli vyrazil. V 60. minutě se už hosté mohli radovat z vedoucí branky. Rohový kop Melinha domácí gólman Belic školáckou chybou podběhl a Hubník zblízka hlavičkoval do prázdné branky.

Teplice se po inkasované brance snažily o vyrovnání, jenže jejich centry většinou končily na šestnáctce hostů. Hanáci dokázali v rozhodujících momentech podržet míč a také hrozili nebezpečnými protiútoky, které většinou rozehrával záložník Melinho. Severočeši se přesto z ojedinělé šance mohli radovat z vyrovnání, ovšem radost Mahmutoviče překazil pomezní rozhodčí. Ten odmával ofsajdové postavení teplického útočníka.

Na výsledku nic nezměnil ani závěrečný tlak Teplic stejně jako několik slibných šancí Hanáků, a tak si Olomouc po aktivním výkonu odvezla na Hanou tři body.

FK Teplice - Sigma Olomouc 0:1 (0:0).
Branka: 60. Hubník. Rozhodčí: Adámek - Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Vachoušek, Verbíř - Heidenreich, Komárek, Melinho. Diváci: 3045.

Teplice: Belic - Matula, Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř, Doležal (89. Smejkal), Sabou (66. Mahmutovič), Mareš - Jun, Vachoušek (73. Stožický). Trenér: Plíšek,
Olomouc: Drobisz - Rossi, Komárek, Šuškavčevič, Heidenreich (68. Štěpán) - Hořava (90+3. Nepožitek), Kaščák - Janotka (89. Pospíšil), Melinho, Onofrej - Hubník. Trenér: Psotka.

[ 2.11.2008 - MediaFax | Foto: ČTK ]