Boleslav neudržela náskok v Liberci

Fotbalisté Mladé Boleslavi vedli v závěru nedělního utkání 12. kola Gambrinus ligy na půdě Liberce už 3:1, nakonec se však museli spokojit s remízou 3:3. Závěrečný zápas nedělního programu se změnil ve velké drama.

První poločas začal hodně zostra a divákům nabídl hned několik zajímavých momentů. Už ve třetí minutě poslal mladoboleslavský stoper Procházka míč až za libereckou obranu, kam si naběhl Papadopulos, jenže jeho střelecký pokus zastavila pravá tyč.

Ani Liberec však nezůstal pozadu a ve dvanácté minutě vstřelil první branku utkání. Papoušek ukázal, že má vynikající kopací techniku a z pravé strany poslal míč přesně na hlavu útočníka Keriče, pro kterého nebyl problém zblízka skórovat. Jenže Boleslav se ihned po inkasované brance vrhla do útoku a o pět minut později se štěstím srovnala. Mendy přihrál Kalinovi, jeho střelu tečoval liberecký obránce Bílek a domácí brankář Hauzr byl bez šance.

Hosté na hřišti hýřili sebevědomím a ve 27. minutě se mohli dostat do vedení. Zákrok Gebre Selassieho na Pecku v pokutovém území posoudil sudí Franěk jako penaltu, tu ale mladoboleslavský kapitán Jan Rajnoch zahodil. Rajnoch zvolil tvrdou střelu, která šla zhruba dva metry nad branku Zbyňka Hauzra.

Deset minut před odchodem do kabin se i přesto Mladá Boleslav radovala podruhé. Aktivní bek Mach odcentroval z levé strany, do pokutového území si naběhl Papadopulos a umístěnou střelou placírkou na vzdálenější tyč poslal hosty do vedení.

Po změně stran hosté spoléhali především na zabezpečenou obranu a Liberec nepustili do většího tlaku. Hra byla oboustranně plná nepřesností, Liberec se nemohl pevně usadit na polovině soupeře a na kopačky Severočechů se s přibývajícím časem lepila nervozita. V 72. minutě podnikla Mladá Boleslav rychlý protiútok a poté co si míč narazil Sylvestre a Papadopulos se prosadil na pravém křídle Kysela, který prostřelil Hauzra potřetí.

Liberec ovšem zápas nezabalil a díky zvýšenému důrazu dokázal v rozmezí dvou minut skóre zápasu vyrovnat. Nejprve se v 76. minutě probil k míči Bílek, který našel rozeběhnutého Frejlacha a ten snížil na 2:3. O minutu později zase boleslavská obrana nestihla zareagovat na důraz Keriče, který vybojoval míč, s pomocí teče jej dopravil k volnému Gebre Selassiemu. Ten pak křížnou ranou přidal třetí libereckou branku.

Hosté se zlobili ještě ve třetí minutě nastavení, když se po kontaktu s Holeňákem ocitl na zemi záložník Kysela, avšak sudí Franěk tuto situaci jako faul neposoudil. Mladá Boleslav tak ztratila v Liberci tři body a díky promarněnému závěru se musela spokojit s remízou.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 3:3 (1:2)
Branky: 12. Kerič, 76. Frejlach, 77. Gebre Selassie - 16. Kalina, 36. Papadopulos, 72. Kysela. Rozhodčí: Franěk - Chytil, Santarius. ŽK: Papoušek, Bílek, Dočkal, Nezmar, Gebre Selassie - Mendy, Pecka, Kysela. Diváci: 4060.

Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Polák - Papoušek (74. Nezmar), Bílek, Dort (60. Frejlach), Dočkal - Smetana (45+1. Blažek), Kerič. Trenér: Škorpil.

Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Janíček, Mach - Mendy (67. Kysela), Rajnoch, Sylvestre, Poláček - Papadopulos, Pecka (79. Řezníček). Trenér: Hapal.

[ 2.11.2008 - MediaFax | Foto: ČTK ]