AC Milán poprvé v čele Serie A

[b]Aktualizováno.[/b] Po dlouhé době se mohou radovat fanoušci AC Milán. Jejich miláčci totiž ve skvělém zápase se štěstím porazili Neapol a vyskočili do čela tabulky.

Milán - Neapol: Šlágr jak se patří!

Skvělý zápas vidělo necelých 55 tisíc diváků na San Siru. Domácí AC Milán přivítal ve šlágru letos skvělou Neapol a díky odpoledním výsledkům znamenala výhra pro jeden z týmů posun do čela tabulky. Oba týmy toho zjevně chtěli využít a ukazovali divákům, jak má vypadat šlágr kola.

Hosty z Neapole odsoudil do role slabšího na konci první půle vyloučení Christian Maggio, přesto se Napolitani nevzdali bez boje a protože Milán zazdil několik tutovek, dlouho drželi remízu. Až pár minut před koncem zapískal rozhodčí Rocchi spornou penaltu a pro Neapol bylo zle. Penaltu sice Kaká neproměnil, ale míč se do branky nakonec dostal, připsán byl jako vlastní Germánu Denisovi. Milán je tak po dlouhé době v čele tabulky.

Udine ztratilo, dotáhl ho Inter

Na vedoucí příčku Milán přepustilo Udine, které pouze remizovalo doma s Janovem. Udine sice rychle vedlo, ale hosté během tří minut druhé půle otočili a domácí nakonec byli rádi za bod. I přesto se drží na druhém místě tabulky, o tom se Friuliani ani nesnilo.

Stejně bodů jako Udine má i třetí Inter Milán. Ten nastoupil na hřišti Regginy a po pětadvaceti minutách se zdálo, že je rozhodnuto. Hosté totiž po brankách Maicona a Vieiry vedli už o dvě branky. Reggina ale zabrala a dokázala vyrovnat. Skvěle hrál především Francesco Cozza. Inter ale nakonec bral všechny body, už v nastaveném čase totiž propálil všechno před sebou Ivan Cordoba a rozhodl.

Juventus přehrál Řím

Už v sobotu se přivítal Juventus trápící se Řím a patřičně špatné formy soupeře využil. Ani Juventus sice nepředvádí úchvatné výkony, přesto ale po brankách Del Piera a Marchionniho v pohodě vyhrál. Autobus hostů pak byl dokonce při návratu napaden vlastními fanoušky, kterým se výkony týmu oprávněně nelíbí.

Fantastický obrat předvedlo Cagliari. To prohrávalo ještě na konci prvního poločasu doma s Bolognou 0:1, nakonec ale slaví drtivou výhru 5:1. Postarali se o to dvoubrankoví Acquafresca a Jeda, jednou se trefil i syn slavného otce a kapitán Cagliari, Daniele Conti.

Fiorentina nezvládla Toskánské derby

Dalším tahákem víkendu bylo Toskánské derby mezi Sienou a Fiorentinou. Jasným favoritem byla Fiorentina, ta ale zklamala a na svého soupeře nakonec nestačila. Jedinou branku utkání vstřelil Houssine Kharja. Pozitivem pro hosty může být jedině to, že hrál Adrian Mutu a že tímto zápasem skončil absurdní trest pro Alberta Gilardina.

Rychle rozhodnuto bylo v Palermu, kam přijelo Chievo. Zápas pro domácí rozhodli ještě v prvním poločase z penalty Fabrizio Miccolli, druhou branku přidal Simone Kjaer a pojistku přidal Edinson Cavani. Domácí pak nezastavilo ani vyloučení Bresciana a v pohodě získali tři body.

Jediná branka pět minut před koncem stačila k domácím výhrám shodně Laziu i Sampdorii. Lazio proti Catanii zachránil Pasquale Foggia, Sampdoria děkuje Claudiu Belluccimu. V posledním duelu mezi Atalantou a Lecce branka nepadla.

Výsledky - 10. kolo:
Bergamo - Lecce 0:0
Cagliari - Boloňa 5:1 (45. a 52. Acquafresca, 69. a 85. Jeda, 48. Conti - 19. Di Vaio)
Lazio Řím - Catania 1:0 (85. Foggia)
Palermo - Chievo 3:0 (23. Miccoli z pen., 37. Kjaer, 45. Cavani)
Sampdoria Janov - FC Turín 1:0 (85. Bellucci)
Siena - Fiorentina 1:0 (76. Charža)
Udine - FC Janov 2:2 (4. D'Agostino, 78. Quagliarella - 64. Milito z pen., 67. Sculli).
AC Milán - Neapol 1:0 (87. vlastní Denis)

[ 2.11.2008 - Zdeněk Leitkep | Foto: Goal.com ]