Bohemians 1905 vedou druhou ligu

Fotbalisté Bohemians 1905 se osamostatnili v čele druhé ligy. Po vítězství 2:1 v Hradci Králové vedou po 14. kole tabulku o bod před Jihlavou, na třetí místo klesla Čáslav, která nebodovala v Ústí nad Labem.

Bohemians v Hradci vykročili za čtvrtou výhrou za sebou už v 6. minutě, kdy je po rychlém brejku poslal do vedení Škoda. Hradec vyrovnal takřka vzápětí po trefě Kalouska, ale vedení hostům vrátil v 65. minutě Morávek, který tak se zpožděním oslavil sobotní 19. narozeniny.

Hradec od 80. minuty hrál bez zraněného kapitána Wozniaka a do závěrečného náporu se nedostal, přesto mohl vyrovnat. Brankáři Bohemians Sňozíkovi vypadl míč z rukou, ale Svoboda lobem branku netrefil.

Fotbalisté Ústí nad Labem vyhráli dokonce sedmý zápas za sebou a stejně jako ve všech předchozích případech se jim to podařilo o jediný gól. Na domácím hřišti Severočeši porazili 2:1 Čáslav. Ta přišla ve druhém poločase o vedení i o šanci bojovat o čelo tabulky. Ústí na svého soupeře ztrácí už jen bod.

Slovácko utrápeným vítězstvím 2:1 nad posledním Fulnekem zachránilo pozici trenéra Jurkemika, jenž dostal od vedení klubu úkol z posledních dvou zápasů získat čtyři body. V 74. minutě rozhodl o vítězství domácího týmu Randa, jenž překonal zblízka brankáře Pospěcha.

Ztráta Fulneku na předposlední Vítkovice vzrostla už na šest bodů, protože ostravský celek zvítězil 3:1 v ocelářském derby v Třinci. Zatímco hosté dokázali vůbec poprvé v sezoně vyhrát na soupeřově hřišti, Třinečtí doma vyšli už potřetí v sérii bodově naprázdno a byl to pro ně už sedmý zápas bez výhry za sebou.

Exligový Most uhrál pouze bezbrankovou remízu na hřišti HFK Olomouc a na vítězství čeká už pět zápasů. O bod osmé Severočechy přeskočila Opava po hladkém vítězství 3:0 nad rezervou Sparty.

Výsledky - 14. kolo:

Hradec Králové - Bohemians 1905 1:2 (1:1)
Branky: 9. Kalousek - 6. Škoda, 65. Morávek. Rozhodčí: Matějek - Filípek, Peřina. ŽK: Róth, Lukáš, Škoda (všichni Bohemians). Diváci: 2510.

Hradec Králové: Lindr - Němeček, Wozniak (80. Sláma), Chleboun, Kalousek - Poděbradský, Nemček, Fischer, Rezek - Kaufman (62. Dvořák), Černý (80. Svoboda). Trenér: Machala.
Bohemians 1905: Sňozík - Janek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Moravec (58. Slezák), Adam, Morávek, Róth (90. Bartek) - Ibragimov, Škoda. Trenér: Hoftych.

Třinec - Vítkovice 1:3 (1:1)
Branky: 44. Doubek - 16. Hanák, 53. Mikulenka, 87. Poznar. Rozhodčí: Mikel - Čecháček, Drastik. ŽK: Joukl, Matěj, Doubek - Uvarenko, Derych, Diviš, Motyčka, Hanák. ČK: 89. Doubek. Diváci: 726.

Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Zítka (61. Veselý), Matěj - Malíř (65. Eismann), Hupka (82. Szmek), Šalamoun, Joukl - Doubek, Adam. Trenér: Kouřil.
Vítkovice: Uvarenko - Derych, Švestka, Doležal, Silveira - Hanák, Kuchař (46. Mikulenka), Motyčka, Pulkert - Diviš (88. Křiva), Plešek (73. Poznar). Trenér: Palička.

HFK Olomouc - Most 0:0
Rozhodčí: Býma - Galo, Adámková. ŽK: Zlatohlavý (Olomouc). Diváci: 312.

Olomouc: Doležal - Lošťák, Kalvoda, Lukášek, Josefík - Dadák (68. Toporčák), Zlatohlavý, Kučerňák (68. Škuta), Krutý - Korčián, Galajda. Trenér: Mucha.
Most: Paleček - Schut, Webster, Hainault, Hrečiška - Bogdanov (86. Leandro), Oboya (62. Mrkvička), Jedinák, Boutasgount (91. Tonev), Sigmund - Franěk. Trenér: Žák.

Opava - Sparta B 3:0 (2:0)
Branky: 32. Cigánek, 39. Barteska, 90. Neubert. Rozhodčí: Hrubeš - Kubíň, Koval. ŽK: Metelka, Zapletal, Cigánek - Jungr, Pečnik, Belaid, Sus. Diváci: 2299.

Opava: Novák - Kolínek, Cigánek, Mezlík, Jelínek - Partyš, Metelka, Barteska (79. Půda), Zapletal (73. Kiša) - Halaška (89. Neubert), Šultes. Trenér: Látal.
Sparta B: Grigar - Droppa, Mareš, Kučera (46. Doležal), Švec (48. Belaid) - Glasser, Pečnik, Sus, Jungr (46. Podaný) - Třešňák, Došek. Trenér: Svoboda.

1. FC Slovácko - Fulnek 2:1 (1:1)
Branky: 21. Hrotek, 74. Randa - 44. Jindřišek. Rozhodčí: Jílek - Ubias, Mencl. ŽK: Perůtka, Formánek, Kerbr, Hrotek - Vajda. Diváci: 3007.

Slovácko: Filipko - Němčický, Ineman, Hrotek, Formánek - Randa, Stýskala, Perůtka, Gonda (35. Kerbr, 69. Reinberk) - Sládek, Chmelíček (56. Čtvrtníček). Trenér: Jurkemik.
Fulnek: Pospěch - Jindřišek, Krása, Sedlák, Staš (86. Koštuřík)- Huvar, Pavlík, Schulmeister, Vajda - Lukaštík, Slončík (80. Janoviak). Trenér: Takáč.

Ústí nad Labem - Čáslav 2:1 (0:1)
Branky: 53. a 69. Džuban - 11. Dian. Rozhodčí: Moláček - Kovařík, Urban. ŽK: Franc, Džuban, Benčík - Fikejs, Brezinský. Diváci: 797.

Ústí nad Labem: R. Novák - Škoda, Džuban, Valenta, Dvořák - Franc (90. Bartoš), Martykán, Volek, Benčík - Vondrášek (81. Rudnyckij), Pilík (89. Veverka). Trenér: Habanec.
Čáslav: Švenger - Kotrba, Mráz, T. Brezinský, Špidlen - Dohnálek (63. Dolejš), Brunclík, Haniak (74. Prášil), Dian - Strnad, Fikejs. Trenér: Koubek.