Hlučín porazil 3:0 ostravskou rezervu a upevnil si vedení

Hráči Hlučína, už jistí vítězové podzimní části MSFL, porazili v dnešním zápase 14. kola béčko Ostravy přesvědčivě 3:0. Před dvojicí Znojmo, Jihlava B, kterou čeká v neděli vzájemné utkání, má Hlučín aktuálně osmibodový náskok.

Svěřenci trenéra Petra Samce vedli již po dvaceti minutách 2:0 góly Prokeše a Koubka, v závěrečné minutě uzavřel skóre Valášek. Zápas exdruholigového týmu s nováčkem třetí ligy sledovalo dvanáct stovek diváků. Ti ještě za týden mohou přijít Hlučín znovu povzbudit, neboť v rámci předehrávaného 16. kola změří opět doma síly s dalším nováčkem z Blanska. Lídr soutěže hrál doma posedmé a zatím vždy zvítězil.

Blanenští dnes na svém hřišti zdolali soupeře z chvostu tabulky Brno B 2:1. Hodně jim ale pomohlo vyloučení hostujícího Střeštíka v polovině druhého poločasu a pak hlavně vlastní branka jeho spoluhráče Hušky.

Valcíři z Frýdku-Místku, čtvrté mužstvo aktuálního pořadí, doma porazili pátou Bystrc 3:0. Góly stříleli Vodák, Staněk a Zmeškal.

Doma vyhráli gólem Doležala 1:0 s Břeclaví i hráči olomouckého béčka, a tak jediným kolektivem, který alespoň zčásti uspěl venku, se stala slovácká rezerva zásluhou remízy 1:1 v Kroměříži.