Liberec vyhrál s Kladnem po třech zápasech

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Liberce ukončili třízápasovou sérii bez vítězství, když v dnešním utkání 14. kola první ligy porazili doma Kladno 2:0. Tři body zajistili Severočechům Petr Papoušek a Ondřej Smetana. Hostujícímu kouči Martinu Hřídelovi, který ve Slovanu strávil velkou část své trenérské kariéry, tak návrat pod Ještěd nevyšel.

Oba týmy vstoupily do zápasu velmi vlažně a dlouho se hrálo pouze v okolí středového kruhu. O první vzruch se až ve 23. minutě postaral domácí Nezmar, jehož střela jen těsně minula soupeřovu branku. Liberečtí postupem času získali mírnou územní převahu. Ke střelbě na kladenskou branku se dostali jen Frejlach s Keričem, ale jejich pokusy se mezi tyče nevešly.

Kladno se před branku domácích dostávalo jen velmi komplikovaně. Jeho kombinace většinou končila pár metrů za půlicí čárou. Pouze ve 28. minutě se před libereckého brankaře Zlámala dostal Gross, ale jeho velmi nepovedená střela neměla šanci na úspěch.

Vedoucí gól Liberce vstřelil ve 38. minutě Papoušek. Andrej Kerič vybojoval míč u rohového praporku vlevo od kladenské branky. Chytrým obloučkem přenesl hru na druhou stranu, kde se prosadil Papoušek a nekompromisně skóroval.

Do druhého poločasu sice nastoupili Kladenští s větší aktivitou, ale bez efektu. K vidění byla z obou stran podprůměrná hra ve středu hřiště. Nakopávané balony létaly před gólmany, ale k ohrožení branky tento způsob hry nevedl. Kladenským se nepodařilo vyrovnat ani po obrovské hrubce brankaře Zlámala, který v 74. minutě neudržel na pohled jednoduchý míč.

A tak znovu udeřil Liberec. V 87. minutě přihrál Blažek přesně volnému Smetanovi a ten ze tří metrů branku neminul. Ani jeden z týmů se už ve zbytku zápasu neprosadil a tak Liberečtí slaví vítězství 2:0.

Slovan Liberec - SK Kladno 2:0 (1:0)
Branky: 38. Papoušek, 87. Smetana. Rozhodčí: Adámek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Vulin - Killar. Diváci: 3197.

Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Vulin - Dočkal, Bílek, Frejlach (85. Blažek), Papoušek (72. Dort) - Kerič, Nezmar (68. Smetana). Trenér: Škorpil.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Killar, Hajník - Smutný, Gross (62. Šisler), Herzán, Szabo (77. Zachariáš), Cigánek (33. Jurkič) - Šilhan. Trenér: Hřídel.

[ 15.11.2008 - MediaFax | Foto: ČTK ]