Bohemians 1905 na závěr podzimu prohráli

Ani vedoucí celek tabulky Bohemians 1905 v posledním podzimním kole druhé fotbalové ligy neuspěl a do jarního pokračování vstoupí s náskokem jednoho bodu před druhou Jihlavou, která v pátek rovněž prohrála. Pražané dnes podlehli 0:1 v Opavě, kde jediný gól zápasu vstřelil už v třetí minutě Halaška.

Od úvodní minuty se oba týmy snažily o útočný fotbal a vytvářely si brankové příležitosti. Již v druhé minutě hostující Morávek pálil těsně vedle. Vzápětí domácí předvedli učebnicovou akci, když Mezlík poslal přesný pas Halaškovi, který s přehledem překonal Sňozíka.

V 21. minutě vyrazil opavský gólman Novák Růžičkovu bombu na roh, poté se na druhé straně dvakrát zaskvěl Sňozík, který vyboxoval Šultesovu střelu a zneškodnil i Partyšovu dorážku. Po půlhodině hry odcentroval od rohového praporku Halaška a trefil tyč, od níž se míč odrazil zpět do pole.

V druhém poločase převzali iniciativu Pražané a výsledkem byla nejprve šance Škody, který z úhlu vyzkoušel Novákovu pozornost, Adamovu střelu potom domácí odvrátili na roh. Vedoucí celek tabulky vyvinul v závěru velký tlak, ale obětavě hrající domácí jednobrankové vítězství uhájili.

Opava - Bohemians 1905 1:0 (1:0)
Branka: 3. Halaška. Rozhodčí: Hájek - Chytil, Marek. ŽK: Metelka - Lukáš, Slezák, Adam. Diváci: 2971.

Opava: Novák - Kolínek, Cigánek, Mezlík, Jelínek - Partyš, Metelka, Barteska (82. Kiša), Zapletal - Šultes (89. Půda), Halaška (90. Wirth). Trenér: Látal.
Bohemians 1905: Sňozík - Janek, Pávek, Lukáš, Rychlík - Růžička (75. Bartek), Adam, Morávek, Róth (68. Moravec) - Slezák (56. Ibragimov), Škoda. Trenér: Hoftych.

[ 15.11.2008 - ČTK | Foto: fc-bohemians.cz ]