Slavia po boji zdolala Viktorii Žižkov

[b]Aktualizováno. [/b]Fotbalisté Slavie Praha vyhráli v nedělním utkání 14. kola Gambrinus ligy nad Viktorií Žižkov 2:1, když domácí dostal do vedení Goce Toleski, ovšem ještě v prvním poločase vyrovnal Tomáš Procházka. Vítěznou branku dal však v závěru domácí Janda.

Slavia byla hned od začátku aktivnější, hlavně na pravé straně Krajčík. Už ve čtvrté minutě našel centrem Jarolíma, který ale hlavičkoval mimo. O chvíli později opět Krajčík, tentokrát po zemi našel Latku, ten však trefil jen Bartalského. Když pak ani Toleski s Necidem nevymysleli důrazné zakončení, mohl z ničeho nic skórovat na druhé straně Švancara. Jeho ránu zpoza vápna vytlačil Vaniak konečky prstů na roh. V 18. minutě už se domácí dočkali. Belaid našel ve vápně osamoceného Toleskiho, který hlavou poslal míč k tyči a otevřel skóre. Stejný hráč mohl zanedlouho i zvýšit, ale jeho prudká střela šla jen do tyče.

Rychlé tempo hry platilo i pro další minuty. Belaid ze standardní situace nepřekonal dobře postavenou zeď a naopak se podařilo vyrovnat Žižkovu. Hosté rozehráli rychle autové vhazování, Švancara našel před vápnem Procházku, který míč chytře tečoval na zadní tyč. Slavia mohla odpovědět záhy, avšak tvrdou střelu Latky vytáhl Bartalský na roh a po něm pálil Brabec těsně nad branku. Málo k úspěchu chybělo i střele Jarolíma. Na druhé straně se chvíli před přestávkou opřel do balonu Procházka, ale tentokrát branku minul.

V úvodu druhého dějství se spíše bojovalo, až se přetažený pas Hubáčka snesl na kopačku Krajčíka, který vypálil tvrdě, ale brankář hostů Bartalský byl pozorný. Na druhé straně se tlačil do zakončení po stříleném centru Kalod, ale k míči se nedostal. Slavia přimáčkla hosty na chvíli k šestnáctce, jenže si nedokázala vytvořit gólovou příležitost. Naopak Žižkovští vyráželi do brejku. Po jedné takové akci centroval Švancara a míč sebral před naskakujícím Kalodem slávistický brankář Vaniak. Na obou stranách bylo hodně nepřesností, což diváci často oceňovali pískotem.

V posledních dvaceti minutách hru fotbalistům stěžoval hustý déšť a silný vítr, domácí se přesto snažili strhnout vítězství na svou stranu. Po centru Hubáčka však hlavičkoval mimo střídající Ivana a Jarolíma vychytal po krásném slalomu vápnem Bartalský. Až v 83. minutě se slávisté dočkali. Marek Jarolím zahrával rohový kop, který Bartalský neudržel. Necid posunul míč k Jandovi a jeho tvrdou střelu tečoval do vlastní sítě Pilař. Pak ještě právě Pilař vykopával z prázdné branky gólovou ránu Necida a Bartalský vyrazil přímý volný kop Ivany. Slavia tak nakonec výhru nad Viktorií Žižkov vydřela.

SK Slavia Praha - FK Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 18. Toleski, 83. Janda - 27. T. Procházka. Rozhodčí: Franěk - Kordula, Peřina. ŽK: M. Jarolím - Koukal, Kučera. Diváci: 11 384.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček (82. Šenkeřík) - Belaid (76. Janda), Latka, M. Jarolím, Švento - Toleski (70. Ivana), Necid.
Viktoria Žižkov: Bartalský - Kučera, Pilař, Gabriel, Zengue - Stracený (60. Novotný), T. Procházka, Besta (85. L. Hruška), Koukal - Kalod (76. Naumov), Švancara.

[ 17.11.2008 - MediaFax | Foto: ČTK ]