Liverpool jen remizoval a může přijít o první místo

Veoucí Liverpool v 17. kole anglické ligy nečekaně ztratil dva body po domácí remíze 2:2 s nováčkem z Hullu. Favorita navíc musel zachránit kapitán Steven Gerrard, který dvěma góly dohnal náskok soupeře. Zaváhání lídra tak může v nedělním zápase s West Hamem využít londýnská Chelsea, která nyní ztrácí dva body a v případě vítězství půjde do čela.

Liverpool zaspal úvod zápasu. Sice měl územní převahu, ovšem Hull dělal jeho obraně velké problémy. Ve 12. minutě King odcentroval a obránce McShane hlavou otevřel skóre. O deset minut později obrana Liverpoolu znovu propadla a Mendyho centr si Carragher srazil do vlastní branky. Zaznamenal tak již svůj sedmý vlastní gól kariéry, čímž se nemůže chlubit žádný z aktivních fotbalistů.

Jenže poté zavelel kapitán Liverpoolu Gerrard a sám do poločasu srovnal. Již po dvou minutách zblízka snížil a poté ranou z voleje do horní rohu branky zařídil dělbu bodů. Na remíze nic nezměnil ani druhý poločas, ve kterém se oba týmy soustředili především na obranu.

Výhry se nedočkal ani Arsenal, který na hřišti Middlesbrough jen remizoval 1:1 a nevyužil šanci posunout se alespoň na chvíli na třetí příčku. Naopak se tabulkou propadl, protože ho díky výhře 4:2 nad Boltonem předskočila Aston Villa. Arsenal tak klesl na páté místo.

Arsenal přitom brzy vedl, když tožský kanonýr Emmanuel Adebayor hlavou zužitkoval rohový kop. Jenže po půlhodině hry nedokázala obrana hostů odkopnout míč, který se dostal k Tuncayovi, turecký reprezentant poslal před branku střílený centr a bývalý hráč Arsenalu Jérémie Aliadiere hlavou vyrovnal. Po změně stran nevyužili šance domácí Downing ani hostující Van Persie.

Fotbalisté Manchesteru City potvrdili krizi i v duelu s Evertonem, kvůli brance Cahilla z poslední minuty prohráli 0:1. Výhry se tak dočkali jen v jediném z posledních osmi duelů a od sestupových příček je dělí pouze dva body.

Důležitý duel v boji o záchranu nezvládl West Bromwich, když na hřišti Sunderlandu prohrál 0:4. Nic na tom nezměnil ani český útočník Roman Bednář, který překvapivě chyběl v základní sestavě a do hry naskočil až po změně stran v době, kdy hosté prohrávali již o tři branky. West Bromwich je tak stále poslední a na sedmnáctý Sunderland ztrácí již šest bodů.

Od 18:30 se hraje zápas Tottenham - Manchester United.

Výsledky - 17. kolo:
Middlesbrough - Arsenal 1:1 (1:1) (29. Aliadiere - 17. Adebayor)
Aston Villa - Bolton 4:2 (2:1) (25. a 67. Agbonlahor, 40. vlastní K. Davies, 78. A. Young - 17. Elmander, 86. K. Davies)
Liverpool - Hull 2:2 (2:2) (24. a 32. Gerrard - 12. McShane, 22. vlastní Carragher)
Manchester City - Everton 0:1 (0:0) (90. Cahill)
Stoke - Fulham 0:0
Sunderland - West Bromwich 4:0 (3:0) (22. a 24. Jones, 40. Reid, 47. Cissé z pen.)
Wigan - Blackburn 3:0 (2:0) (10. Heskey, 12. Valencia, 77. Cattermole).

[ 13. 12.2008 - ČTK | Foto: Reuters ]