Sérii A po podzimu vládne Inter

Podzimní část Serie A skončila a na další ligové boje si budeme muset počkat až do 10. ledna. Podzimní část sezony opět ovládl Inter, který nezaváhal ani o posledním podzimním kole.

Trio gigantů nezaváhalo

Tři největší italské kluby nezaváhaly. Inter měl namále, jeho zápas na hřišti Sieny vypadal dlouho na remízu. Mourinhovy hvězdy tak nakonec musel zachránit brazilský bek Maicon. Ten nejprve po půlhodině hry poslal Inter do vedení, a když těsně před přestávkou vyrovnal Kharja, sám i rozhodl. Svou druhou branku Maicon vstřelil až pět minut před koncem, hlavně díky němu se tak Inter neohroženě udržel na čele tabulky.

Druhý Juventus hrál v Bergamu a ještě do poločasu rozhodl. Nejprve se trefil Del Piero a ještě před pauzou přidal branku Nicola Legrottaglie. Po přestávce sice snížil veterán Christian Vieri, ale Stará dáma drama nepřipustila a deset minut před koncem definitivně rozhodl Amauri. Svou úlohu bezchybně zvládlo i milánské AC. To svůj zápas proti Udine naprosto ovládlo a jasno bylo už v poločase. Do přestávky se totiž dvakrát trefil Pato a po jedné brance přidali Kaká a Seedorf. Na jejich branky odpověděl pouze Di Natale, ve druhé půli pak Kaká svou druhou brankou určil konečné skóre na 5:1.

Neapol zaváhala, předběhla ji Fiorentina

Naopak body ztratila Neapol. Napolitani zjevně nebyli na hřišti Turína ve své kůži a domácí byli celý zápas mírně lepší. Brankou o bodové nule pro Neapol rozhodl navrátilec Rolando Bianchi. Jediná branka stačila i Fiorentině k výhře nad Sampdorií. Fialky díky trefě Montoliva vyhráli v Janově 1:0 a v tabulce poskočily na čtvrté místo právě před Neapol.

Infarktový závěr má za sebou CFC Janov. Ten hrál na půdě Chieva Verona dlouho bez branek a domácí už málem slavili bod. Jenomže v 89. minutě se trefil Ruben Olivera a zajistil Janovu očekávané tři body. Plný bodový zisk může slavit i Lazio. Tomu zajistil výhru nad Palermem střídající kapitán Tommaso Rocchi. Lazio pak utkání v klidu dohrálo i díky vyloučení Federica Balzarettiho.

Další selhání AS Řím

Naopak znovu selhalo AS Řím. To prohrávalo v Catanii po hodině hry již 0:3 po dvou brankách Morimota a jednom zásahu Baiocca. Římané pak dokázali alespoň snížit brankami Vučiniče a Meneze, které je uchránily od pořádné ostudy. Reggině s novým trenérem zajistila bod na hřišti Cagliari penalta Franca Brienzy. Lecce s Bolognou se rozešli bez branek.

Podzimní část řečí čísel

Hned tři hráči se v sedmnácti podzimních kolech trefili dvanáctkrát. Jsou to Marco Di Vaio (Bologna), Alberto Gilardino (Fiorentina) a Diego Milito (CFc Janov). O branku méně má Amauri z Juventusu, další branku zpět je Zlatan Ibrahimovič z Interu. Všech sedmnáct kol odehrálo celkem 25 hráčů. Všech 1530 odehraných minut má na svém kontě celkem 10 hráčů, z toho pouze Simone Vergassola (Siena) a Sergio Pellissier (Chievo) odehráli celý podzim v poli. Už 8 žlutých karet stihli nasbírat Daniele Conti (Cagliari), Guillermo Giacomazzi (Lecce) a Gaby Mudingayi (Bologna). V počtu červených karet jsou na čele Francesco Pratali (Turín) a Fabiano Santacroce (Neapol), kteřá byli vyloučeni dvakrát. Neapolský Santacroce měl na svém kontě dvě červeném karty už ve třetím kole.

[ 22.12.2008 - Zdenek Leitkep | Foto: goal.com ]