Bednář zařídil vítězství West Bromwiche

Roman Bednář zařídil jedinou brankou zápasu vítězství týmu West Bromwich Albion nad Tottenhamem. Hosté hráli už od 35. minuty oslabeni o jednoho muže, převahu však WBA zúročil až v závěru, kdy se prosadil český útočník. West Bromwich potvrdil vítězství v poslední minutě a minimálně na jednu hodinu se odpoutal z poslední příčky.

O dva body přišla v posledních minutách londýnská Chelsea. I když Blues ve Fulhamu otočili nepříznivý vývoj zápasu z 0:1 na 2:1, o vítězství nakonec přišli. Domácí publikum potěšil Dempsey, který se za záda Petra Čecha trefil hlavičkou po rohovém kopu. Chelsea tak na vedoucí Liverpool ztrácí už tři body.

Vítězství Arsenalu nad Portsmouthem zařídil deset minut před koncem veterán Gallas, početní převahu zúročil v zápase se Stoke City tým West Hamu United. Výrazné vítězství nad Sundarlandem zaznamenal Everton. Wigan zaznamenal už osmou výhru v sezóně a posunul se na sedmé místo tabulky.

Anglická Premier League, 20. kolo:

Newcastle - Liverpool 1:5 (1:2)

Branky: 45. Edgar - 31. a 66. Gerrard, 36. Hyypiä, 50. Babel, 76. z pen. Alonso.

Arsenal - Portsmouth 1:0 (0:0)

Branka: 81. Gallas.

West Bromwich Albion - Tottenham 2:0 (0:0)

Branky: 83. Bednář, 90. Beattie. ČK: 35. Assou-Ekotto
Roman Bednář odehrál za WBA celé utkání.

Fulham - Chelsea 2:2 (1:0)

Branky: 10. a 90. Dempsey - 50. a 73. Lampard.
V brance Chelsea odchytal celý zápas Petr Čech.

Everton - Sunderland 3:0 (2:0)

Branky: 10. a 27. Arteta, 83. Gosling.