Plašilova Pamplona dala Barceloně řádně zabrat

Hráči Valencie remizovali v utkání 18. kola Primera División v divoké přestřelce s Villarrealem 3:3 a ztratili druhou příčku v tabulce. Vedení stále drží Barcelona, která se ovšem na půdě posledního celku z Pamplony na tři body velmi nadřela. Překvapení se konalo v Madridu, kde domácí Atlético podlehlo Bilbau.

Valencia šla do utkání s Villarrealem s jasným cílem udržet druhé místo. Svěřenci kouče Emeryho už po deseti minutách vedli po trefách Barrajy a Villy o dva góly. Hosté však díky Fuentesově hlavičce dokázali ještě v závěru první půle snížit a v 76. minutě dokonce Llorente vyrovnal. Přestřelka pokračovala o tři minuty později, kdy Valencii poslal znovu do vedení Edu, jenže v 86. minutě nařídil sudí Cantalejo proti domácím přísnou penaltu a Rossi uzavřel skóre na 3:3.

V boji o pohárová umístění citelně ztratilo i Atlético. Madridský klub sice po brance Lópeze z 16. minuty nad Bilbaem vedl, jenže hosté nachytali domácí obranu i s českým reprezentantem Tomášem Ujfalušim hned třikrát v nedbalkách a otočili skóre zápasu. Dvakrát se trefil kanonýr Fernando Llorente. Atlético, které v 72. minutě oslabil svým vyloučením Maniche, už stihlo v poslední minutě pouze korigovat.

Až nečekaně těžko dokráčel ke třem bodům v utkání s Osasunou lídr soutěže z Barcelony. Svěřenci kouče Guardioly sice vedli po brance Eto´a z 45. minuty, jenže poté nejprve vyrovnal Flano a v 76. minutě poslal domácí do vedení Pandiani. V závěru zápasu ale Katalánci opět předvedli ofenzivní sílu a v posledních deseti minutách vytěžili z velkého tlaku dvě branky z kopaček Xaviho a Messiho.

Real Madrid takové problémy na Mallorce neměl. Už po třech minutách poslal hosty do vedení Robben. V 17. minutě zvýšil Raúl a po hodině hry uzavřel skóre zápasu Ramos. Real se díky vítězství 3:0 posunul na druhé místo před Sevillu. Ta v deseti mužích otočila skóre utkání v La Coruňe z 1:0 na 1:3. Deportivo se kvůli ztrátě propadlo na sedmou pozici.

V kláních 18. kola španělské ligy padlo hned šest červených karet. Vyloučení hrála velmi důležitou roli v Seville, Gijónu a Numancii.

V Seville domácí Betis prohrál 1:2 s Malagou, která si třemi body udržela vynikající osmou příčku. Betis ovšem hostům cestu za vítězstvím ulehčil dvěma vyloučeními. Už ve 24. minutě šel předčasně do sprch Melli a po hodině hry viděl červenou kartu také střelec jediného góle domácích Emana.

Celek Getafe potopil na půdě Numancie gólman Abbondanzieri. Argentinský gólman totiž už po čtyřech minutách hry inkasoval červenou kartu a Barkero poslal domácí z pokutového kopu do vedení. Oslabení hosté neměli na zvrat síly. Navíc v 80. minutě překonal náhradního brankáře Jacoba Aranda.