Svěrkošova premiérová branka na body nestačila

Dva starty ve francouzské lize stačily českému fotbalistovi Václavu Svěrkošovi k premiérové trefě v dresu Sochaux. Jeho branka v dnešním zápase 21. kola na hřišti Paris St. Germain však jeho novému zaměstnavateli k bodovému zisku nepomohla, jelikož domácí krátce po Svěrkošově vyrovnání vstřelili gól na konečných 2:1. Sochaux tak zůstalo v tabulce na 18. příčce znamenající sestup.

Svěrkoš stejně jako v prvním jarním kole nastoupil v základní sestavě a od začátku zaměstnával obranu pařížského celku. Pro Sochaux vybojoval několik standardních situací a připravil svým spoluhráčům dvě velké šance.

Pět minut po změně stran pak přišla jeho chvíle, když se na hranici pokutového území opřel do míče a jeho střela z otočky skončila přesně u tyče domácí branky. Sochaux však remízu neudrželo, v 63. minutě rozhodl Luyindula.

Svěrkoš strávil na hřišti celé utkání, ovšem na prohře již nic nezměnil. Na straně domácích si proměněnou penaltou zlepšil bilanci útočník Hoarau, který se s 12 zásahy dotáhl na druhé místo v tabulce střelců se ztrátou jediné přesné trefy na vedoucího Gignaka z Toulouse.

[ 18.1.2009 - ČTK | Foto: ČTK ]