Barcelona láme rekordy!

Hráči Barcelony si plný bodový zisk připsali i v 19. kole Primera División proti La Coruni a vytvořili nový rekord španělské soutěže. Po polovině odehraných zápasů mají Katalánci na kontě již 50 bodů, což se dosud žádnému jinému mužstvu nepodařilo. Na jediném gólu Osasuny v zápase s Realem se asistencí podílel Jaroslav Plašil. Klub z Pamplony ale odjel z Madridu s prázdnou.

Barcelona rozhodla utkání proti La Coruně již v prvním dějství. Trefila se postupně všechna útočná esa: Messi, Henry i Eto´o. Domácí měli utkání pod kontrolou a skóre ještě navýšili o dvě trefy. V 82. minutě se podruhé trefil francouzský kanonýr Henry a čtyři minuty před koncem byl za faul na Puyola vyloučen brankář Deportiva Aranzubia. Následnou penaltu, které musel čelit záložník Rodriguez, bezpečně proměnil Eto´o.

Osasuna minulý týden řádně zabrnkala na nervy vedoucí Barceloně a i na Santiago Bernabéu vstoupila do utkání proti favoritovi lépe. Už po dvaceti minutách hry český reprezentační záložník Jaroslav Plašil přihrál na úvodní gól zápasu Nekounamovi. Trenér Realu Ramos do druhé půle výrazně posílil ofenzivu, když obránce Cannavara nahradil van der Vaart, a domácí byli jako vyměnění. Nejprve v 50. minutě srovnal na 1:1 po chybě gólmana Roberta Ramos a po hodině hry zařídil Realu vedení Higuaín. Skóre zápasu završil v poslední minutě Robben.

Dlouho drželi naději na dobrý výsledek hráči Numancie na půdě třetí Sevilly. Domácí se dlouho trápili, ale v 50. minutě jim výrazně pomohl Domingo Cisma, který viděl od rozhodčího po druhé žluté červenou kartu. Favorit tři body přeci jen urval. Osm minut před koncem překonal Juana Pabla Renato.

Po několika špatných výsledcích konečně zabral Villarreal. “Žlutá ponorka“ si v klání 19. kola poradila na El Madrigal s předposlední Mallorkou. Obě branky stihli domácí vstřelil už v prvním poločase. Na branku Capdevilly z 29. minuty brzy navázal proměněnou penaltou Rossi.

Fotbalisté Athletica Bilbao si po překvapivém vítězství na hřišti Atlética Madrid vyšlápli na dalšího velikána – Valencii. Na branky hostujících Villy a Morientese reagovali Gabilondo s Martínezem. Rozuzlení přinesla až poslední minuta utkání. Po druhé žluté byl vyloučen Manuel Fernandes z Valencie a tři body pro Bilbao zařídil Fernando Llorente, který proměnil pokutový kop.

Další nepřesvědčivý výkon předvedlo Atlético Madrid, tentokráte v Almeríi. V 6. minutě se prosadil domácí kanonýr Uche, za hosty kontroval po dvaceti minutách Sinama-Pongoll. V 54. minutě inkasoval domácí Pellerano červenou kartu, jenže Atlético nedokázalo dlouhou početní převahu zužitkovat. V úplném závěru byl vyloučen také hostující Banega.

Už na sedmé místo se po dalším vydařeném utkání vyhoupli hráči Malágy. Tentokráte si svěřenci kouče Tapii nastříleli čtyři branky do sítě Espanyolu Barcelona. Malága se tak bodově dotáhla na šesté Atlético Madrid a na čtvrtou pozici ztrácí pouhé tři bodíky. Espanyol zůstává i přes porážku na 18. pozici.