Arsenal utekl hrobníkovi z lopaty

Návrat zraněného kapitána Johna Terryho pomohl zlepšit obranu londýnské Chelsea a český brankář Petr Čech se po třech zápasech znovu dočkal čistého konta. Chelsea vyhrála 2:0 nad Middlesbrough, ale hlavním hrdinou byl střelec obou branek Salomon Kalou. Chelsea se tak dostala na druhé místo o skóre před Liverpool, který nečekaně remizoval s Wiganem.

Čech, kterému v úterý brankář Manchesteru United Edwin Van der Sar sebral rekord v neprůstřelnosti, musel v posledních třech zápasech lovit míč ze sítě hned šestkrát. Vinu na tom měla i absence kapitána Terryho, který kvůli zranění odpočíval. Dnes však již nastoupil a Čech příliš práce neměl, protože ho útok Middlesbough zaměstnal jen jedinkrát.

To ofenziva Chelsea byla mnohem aktivnější, ale podobně jako v posledních zápasech se hráči trápili v zakončení. Chelsea vysvobodil až Kalou, který si v 58. minutě počkal na odražený míč a z 10 metrů ho poslal do sítě. Devět minut před koncem pak hlavou výhru potvrdil.

Liverpool proti Wiganu začal velmi zhurta a brzy mohl vést po povedené ráně Fernanda Torrese, která však skončila jen na tyči. V závěru první půle se však Jossi Benajun vyhnul ofsajdu, obešel brankáře a téměř z nulového úhlu trefil prázdnou branku.

I nadále hru ovládal Liverpool, ale sedm minut před koncem fauloval Lucas a daroval Wiganu pokutový kop. Ten proměnil egyptský útočník Mido, který oslavil svou premiéru v dresu Wiganu, kam přišel na hostování z Middlesbrough. Liverpool, který dlouho vévodil tabulce, ztrácí na vedoucí Manchester United dva body a má o odehraný zápas více.

Alespoň bod vybojovali v nastavení zápasu s Evertonem fotbalisté Arsenalu Londýn, když v samotném závěru vyrovnal útočník Robin Van Persie na 1:1. Domácí dlouho vedli po zásahu ve výborné formě hrajícího Tima Cahilla. Arsenal tak ztrácí již pět bodů na čtvrtou příčku zaručující účast v Lize mistrů.

Vedle Mida se při své premiéře v novém dresu střelecky prosadil i velšský útočník Craigh Bellamy, který obstaral vítěznou branku Manchesteru City při výhře 2:1 nad Newcastlem United.

Anglická liga - 23. kolo:

Wigan - Liverpool 1:1 (0:1) (83. Mido z pen. - 41. Benajun)
Chelsea - Middlesbrough 2:0 (0:0) (58. a 81. Kalou)
Manchester City - Newcastle 2:1 (1:0) (17. Wright-Phillips, 77. Bellamy - 81. Carroll)
Blackburn - Bolton 2:2 (0:2) (66. Warnock, 87. McCarthy - 15. Taylor, 35. Davies)
Everton - Arsenal 1:1 (0:0) (61. Cahill - 90.+2 Van Persie)
West Ham United - Hull 2:0 (1:0) (33. Di Michele, 51. C. Cole).