Bayern doma prohrál, Hertha přišla o první místo

Hertha Berlín prohrála v 21. kole německé ligy s Wolfsburgem na soupeřově hřišti 1:2 a po první jarní porážce se vinou horšího skóre propadli na druhé místo za Hoffenheim, který remizoval 3:3 ve Stuttgartu. Bayern Mnichov doma překvapivě podlehl Kolínu nad Rýnem a zůstává až čtvrtý za Hamburkem.

Hertha se sice ve wolfsburské Volkswagen Areně dostala po hodině hry do vedení zásluhou brazilského záložníka Cícera, ale závěr zápasu patřil domácím a bosenskému útočníkovi Edinu Džekovi, který během dvanácti minut dvakrát překonal Jaroslava Drobného a otočil vývoj utkání. Exteplický fotbalista pokračuje ve své excelentní střelecké produktivitě a ve třetím jarním zápase vstřelil už pět branek. V obraně vítězů odehrál celý zápas Jan Šimůnek.

Hoffenheim poslal na půdě Stuttgartu do vedení ve 24. minutě francouzský útočník Ba, hosté ale během osmi minut po brankách Cacaua a Gomeze otočili vývoj utkání. Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu, protože těsně před přestávkou srovnal druhou brankou Ba. Po hodině hry poslal domácí podruhé do vedení německý reprezentant Gomez, ale hostující Ba vyrovnal svou třetí dnešní trefou. V záloze Stuttgartu odehrál 72 minut Jan Šimák.

Bayern Mnichov prohrával doma ve 34. minutě s Kolínem překvapivě 0:2, když dvakrát zaváhali mnichovští obránci. Z velkého tlaku vydoloval úřadující německý mistr jen korigující gól, který vstřelil šest minut před koncem belgický stoper van Buyten. Bayern, který čeká ve středečním semifinále Ligy mistrů portugalský Sporting Lisabon, prohrál v domácí lize podruhé za sebou.

Na první místo může v neděli zaútočit Hamburk, který na lídra ztrácí jeden bod a čeká jej zápas v Leverkusenu.

Bundesliga - sobotní výsledky 21. kola:

Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 1:2 (0:2)
Branky: 84. Van Buyten - 22. Ehret, 34. Brosinski

Bielefeld - Bochum 1:1 (0:1)
Branky: 82. Mijatovič - 30. Klimowicz. ČK: 86. Klimowicz (Bochum)
Český obránce Radim Kučera odehrál v dresu domácích celý zápas.

Cottbus - Brémy 2:1 (0:0)
Branky: 51. Iliev, 90. Rangelov - 46. Almeida
Český záložník Jan Rajnoch z Cottbusu se dostal na hřiště v 77. minutě.

Karlsruhe - Frankfurt 0:1 (0:0)
Branka: 54. Caio
Český útočník Martin Fenin odehrál za Frankfurt celé utkání.

Mönchengladbach - Hannover 3:2 (2:0)
Branky: 36. Baumjohann, 43. Marin, 83. Neuville - 53. Pinto, 77. Schulz
Český záložník Tomáš Galásek odehrál za domácí celý zápas a dostal žlutou kartu. Celé utkání hrál také jeho krajan Jiří Štajner v dresu Hannoveru.

Stuttgart - Hoffenheim 3:3 (2:2)
Branky: 31. a 63. Goméz, 26. Cacau - 24., 45. a 67. Ba
Český záložník Jan Šimák hrál v dresu Stuttgartu do 71. minuty, pak byl vystřídán.

Wolfsburg - Hertha Berlín 2:1 (0:0)
Branky: 72. a 84. Džeko - 62. Cícero
Český obránce Jan Šimůnek odehrál v dresu domácích celý zápas, jeho krajan Jaroslav Drobný odchytal za Herthu také celé utkání.