Espaňol zaskočil na Nou Campu Barcelonu

Fotbalisté Realu Madrid v 24. kole španělské Primera División vyhráli doma nad Betisem Sevilla vysoko 6:1, když všechny branky duelu padly už v prvním poločase. V kanonádě z poslední doby pokračuje útočník Raúl González, jenž zaznamenal dva góly stejně jako Nizozemec Huntelaar. Real Madrid snížil manko na vedoucí FC Barcelona na sedm bodů.

Barcelonské derby totiž v sobotu vyhrál Espaňol, který lídra španělské nejvyšší soutěže porazil 2:1. Tady pro změnu padly všechny branky zápasu až po přestávce. Do vedení poslal Espaňol Iván De la Peňa, když se nejprve prosadil po zaváhání obrany hlavou.

Podruhé pro změnu nabídl De la Peňovi gól chybou brankář Valdés, který špatně rozehrál a úspěšný střelec jej přehodil. Naději na lepší výsledek dal týmu FC Barcelona v 62. minutě Yaya Touré, ale na remízu už o deseti hrající lídr španělské ligy nedosáhl. Espanyol se po vítězství odpoutal z posledního místa a v tabulce je nyní osmnáctý.

Primera División - 24. kolo:

Villarreal - Gijón 2:1 (2:1)
Branky: 2. Rossi, 36. Capdevilla - 1. Bilič

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 1:2 (0:0)
Branky: 62. Y. Touré - 50. a 54. De la Peňa. ČK: 38. Keita (FCB)

Real Madrid - Real Betis 6:1 (6:1)
Branky: 15. a 24. Huntelaar, 36. a 42. Raúl, 7. Higuaín, 45. S. Ramos - 30. Oliveira

V sobotu se ještě hraje od 22 hodin duel FC Sevilla - Atlético Madrid.