Barca derby nezvládla, Villa dal už 19. gól sezóny

[b]Aktualizováno.[/b] Hvězdami nabitá Barcelona totálně propadla v utkání 24. kola španělské Primera División, když v městském derby prohrála na Nou Campu s Espaňolem 1:2. Porážku utrpěl vedoucí celek tabulky v probíhajícím ročníku teprve podruhé. Naopak druhý Real nezaváhal a v prvním poločase nastřílel do sítě Betisu hned šest branek. Gólově se prosadil záložník Jaroslav Plašil, který pomohl Osasuně ke třem bodům v zápase proti Numancii.

Český reprezentant poslal svůj tým do vedení již po dvou odehraných minutách. Po přihrávce útočníka Pandianiho přešel přes obránce a přesnou střelou nedal gólmanovi Pablovi šanci. Druhý úspěch si domácí připsali v 35. minutě po brance Masouda. Osasuna si vítězství nad trápící se Numancií v poklidu pohlídala a na svého dnešního soupeře má již tříbodový náskok. Tabulkou směrem vzhůru se sápe také Mallorca, která udolala Santander brankou z předposlední minuty utkání. Jediným úspěšným střelcem byl Jurado.

Barcelona šla do derby proti Espaňolu s jasným cílem zvítězit. Nicméně krátce před koncem prvního poločasu oslabil Barcu Seydou Keita, který inkasoval červenou kartu a hosté přesilovku ve druhém poločase zásluho Ivána De la Peňi využili hned dvakrát. Guardiolovi chlapci byli vývojem utkání evidentně zaskočeni a zmohli se pouze na snížení, když se po hodině hry prosadil Yaya Touré. Espaňol tak ukončil sérii čtrnácti utkání v řadě bez vítězství. Barcelona sice pocítila hořkost porážky teprve podruhé, jenže druhý Real ztrácí na první příčku už jen sedm bodů.

“Bílý balet“ totiž zvítězil i v podeváté v řadě. Tentokráte se si svěřenci kouče Ramose smlsli na Betisu, kterému nastříleli do konce prvního poločasu hned šest branek. Dvakrát se prosadili útočníci Huntelaar s Raúlem, po jedné brance přidali Higuaín a Sergio Ramos. Za hosty pouze kontroval po půlhodině hry útočník Ricardo Oliveira. Ve druhé půli šetřil kouč Ramos kapitána Raúla, obránce Cannavara a střelecky probuzeného Higuaína. Real totiž čeká ve středu velmi těžké utkání v osmifinále Ligy mistrů proti Liverpoolu.

Atlético sice před třemi týdny vyměnilo trenéra, ovšem ani nový lodivod Abel Resino zřejmě mužstvu nenaordinoval tu správnou léčbu. Madridský klub totiž po vítězství v Huelvě a remíze s Getafe prohrála na hřišti Sevilly. Čtyřicetitisícová návštěva sledovala vyrovnané utkání, které rozhodl tři minuty před koncem utkání záložník Jesus Navas a rozhodl tak o třech bodech pro domácí. V základní sestavě Atlética nechyběl český obránce Tomáš Ujfaluši.

Z útočníka Valencie David Villy se v utkání na hřišti La Coruňi stal muž dvou tváří. Španělský kanonýr poslal svůj tým ve 25. minutě do vedení, jenže v 77. minutě šel po druhé žluté kartě předčasně do sprch a Deportivo nabídnutou šancí nepohrdlo. Hned o tři minuty později vyrovnal na konečných 1:1 Adrián Lopez.

Na vynikající šestou pozici se vyhoupla Malága. Ta totiž potvrdila roli favorita a domácí Valladolid přehrála v poměru 3:1. Hosté rozhodli o svém vítězství už prvním poločase, ve kterém se prosadili zásluhou Alberta Luqueho a Apoňa hned dvakrát. Pouze bod si z utkání proti Alemríi připsala Huelva. Na branku domácího Camuňase odpověděl útočník Almeríe Negredo. Výsledkem 1:1 skončilo i klání Getafe a Athleticem Bilbao.