LM: Chelsea skolila Juve a Bayern vyučoval

[b]Aktualizováno.[/b] Souboj český legionářů vyzněl na Stamford Bridge lépe pro gólmana Petra Čecha. Jeho Chelsea přehrála v osmifinálovém utkání Juventus, v jehož základní sestavě nechyběl záložník Pavel Nedvěd. Domácí zvítězili brankou Didiera Drogby. Velké překvapení bylo k vidění na Santiago Bernabéu, kde domácí Real podlehl Liverpoolu 0:1. Ostudu si uřízl v domácím utkání Sporting, který podlehl Bayeru Mnichov 0:5.

Chelsea chtěla doma proti Juventusu uspět a vytvořil si tak dobrou výchozí pozici pro dovetu v Turíně. Pod vedením kouče Hiddinka vstoupila do uktání aktivněji s již ve 12. minutě se mohl společně se svými hráči radovat. Kaluovu přihrávku přetavil v rozhodující branku útočník Didier Drogba, který prostřelil Buffona. Londýnský celek byl v prvním poločase lepší, jenže ve druhé půli se zbytečně do defenzivy a hosté mohli v závěru utkání vyrovnat. V nastaveném čase skončila tečovaná Nedvědova střela jen těsně mimo branku Chelsea. V českém minisouboji byla tak úspěšnější brankář Petr Čech.

Real Madrid chytil ve španělské lize výtečnou formu, kterou korunoval drtivým vítězstvím 6:1 nad Betisem. Proti Liverpoolu se ovšem Ramosovi hoši brankově neprosadili. V Madridu se nehrál žádný úchvatný fotbal a v prvním poločase byla k vidění jediná šance, kterou kanonýru Torresovi zlikvidoval gólman Iker Casillas. “Bílý balet“ nebyl vůbec nebezpečný a kromě několika střel ze střední vzdálenosti branku Pepeho Reiny vůbec neohrozil. Hosté se ve druhém poločase spoléhali především na rychlé brejky a po jednom z nich přišel faul. Trestný kop Fabia Aurelia přetavil ve vítězný gól Benajun, který hlavičkou rozesmutněl domácí. Real si tak před odvetou porážkou notně zkomplikoval postup do čtvrtfinále soutěže.

Na nepovedený vstup do jarní části Bundesligy chtěl v Lisabonu zapomenout Bayern a své plány zrealizoval dokonale. První brankovou příležitost měli sice domácí, ale Polgovu střelu vyhlavičkoval z prázdné branky obránce hostů Lahm. Poté už ovšem převzal taktovku Bayern v čele se špílmachrem Franckem Ribérym. Francouzský záložník nejprve ve 42. minutě přešel přes dva obránce a následně propálil i gólmana. Tentýž hráč proměnil po hodině hry i pokutový kop. Před tím ještě skóroval ze sporné situace Klose, který zužitkoval Oddův centr. Obrana Sportingu se po třetí brance sesypala jako domeček z karet a hosté udeřili v závěru zápasu zásluhou Luky Toniho ještě dvakrát. Bayern si tak s největší pravděpodobností zajistil drtivým vítězstvím 5:0 předčasně postup do čtvrtfinále Ligy mistrů.

K němu je velmi blízko po utkání na hřišti Villarrealu také překvapivě aténský Panathinaikos. Domácí byli sice v utkání lepším týmem, jenže Rossi v obrovské šanci pouze nastřelil gólmana Galinoviče a o chvíli později jen těsně minul branku hostů Ibagaza. “Žlutá ponorka“ měla územní převahu i ve druhém poločase, ale celý El Madrigal dokonale zaskočil v 59. minutě kapitán Panathinaikosu Karagunis. Jeho parádní střela skončila za zády bezmocného Diega Lopéze. O pár minut poději mohl náskok hostů zvýšit Mantzios, ale gólmana nepřekonal. Villarrel přeci jen po zásluze vyrovnal, když Rossi v 67. minutě proměnil pokutový kop.

Osmifinále Ligy mistrů - první zápasy:

FC Chelsea - Juventus Turín 1:0 (1:0)
Branka: 12. Drogba. Rozhodčí: Benquerenca (Port.)

FC Villarreal - Panathinaikos Atény 1:1 (0:0)
Branky: 67. Rossi z pen. - 59. Karagunis. Rozhodčí: Plautz (Rak.)

Sporting Lisabon - Bayern Mnichov 0:5 (0:1)
Branky: 42. a 62. z pen. Ribéry, 84. a 90.+1 Toni, 57. Klose. Rozhodčí: Layec (Fr.)

Real Madrid - FC Liverpool 0:1 (0:0)
Branka: 82. Benajun. Rozhodčí: Rosetti (It.)