Hertha zvyšuje náskok, Bayern konečně zabral

Hertha zvládla vypjaté derby a import tří bodů ji odpoutal od nejbližších pronásledovatelů. Hamburk i Hoffenheim nezvítězili. Naopak trápící se Bayern nabírá formu. S Hannoverem sice prohrával, ale předvedl bravurní obrat.

Jen vyjímečně vyprodaný Stadion Der Freundschaft byl svědkem důrazného nástupu Chotěbuzi. Vyústěním převahy byla vedoucí branka. K přímému kopu se postavil Cadgas a jeho pokus se s notným přispěním chybujícího brankáře Drobného dostal do branky. O pár minut později Jula neuvěřitelným způsobem minul prázdnou branku.

Toliko nápor Chotěbuzi, následovalo galapředstavení vlasatého muže z Ukrajiny. Andrej Voronin ještě do přestávky zvrátil vedení na stranu lídra Bundesligy. Hertha ve zbytku zápasu až na drobná zaváhání poklidně kontrolovala hru. Voronin nakonec dokonal hattrick. Jeho dokonalý slalom stvrdil vítězství i pohodlnější usazení Herthy na bundesligovém trůně. To vše k nemalé radosti trenéra Luciena Favreho. „Pravdou je, že všechno hrálo v náš prospěch. Ovšem, kdyby Chotěbuz vedla 2:0 zápas by se vyvíjel úplně jinak. Sice jsme vyhráli ale stále máme na čem pracovat,“ dodal perfekcionistický trenér Herthy.

Kluby z nejtěsnějšího závěsu za vedoucí Herthou tentokrát příliš úspěšné nebyly. Nejpřekvapivějším výsledkem 23. kola bylo jednoznačné vítězství Monchengladbachu nad favorizovaným Hamburkem. Díky vítězství 4:1 Gladbach po dlouhých měsících opustil poslední příčku a je zase na dohled záchraně.

Hoffenheim nastoupil oslaben o téměř polovinu obvyklých hráčů základní sestavy, přesto měl v bezgólovém zápase proti Brémám blíže k vítězství. Neuvěřitelný kousek se povedl útočníku Sanogovi. Hráč hostující v Hoffenheimu právě z Brém nastřelil hned třikrát tyčku. V dalších velkých příležitostech selhali i jeho spoluhráči. Na druhé straně hrozil především aktivní kanonýr Pizzaro. „Zápas mohl klidně skončit 5:5. My jsme měli smůlu v útoku, ale zase štěstí v obraně,“ zhodnotil remízové utkání trenér „Hoffe“ Ralf Rangnick.

Když se v 15. minutě Jiří Štajner prohnal kolem Lucia a mířenou střelou poslal Hannover do vedení, vypadalo to s Bayernem opět bledě. Jenže potom sestřelil svého soupeře ze vzduchu a předvedl dokonalý obrat. Tři ze čtyř gólů Bayernu padly hlavou po standardní situaci. To pochopitelně rozezlilo trenéra Hannover Dietra Heckinga. „Můj tým předvedl zase jednou naivní výkon. Po tom našem vedení, jsem Bayern pozvali k tomu, aby výsledek otočil.“

Německá liga - 23. kolo:

Bielefeld - Frankfurt 0:0,
Leverkusen - Bochum 1:1 (66. Helmes z pen. - 32. Dabrowski).
Bayern Mnichov - Hannover 5:1 (20. Van Buyten, 25. Klose, 35. Hamit Altintop, 73. Podolski, 89. Demichelis - 15. Štajner)
Chotěbuz - Hertha Berlín 1:3 (21. Adan - 34., 45. a 88. Voronin)
Hoffenheim - Brémy 0:0
Mönchengladbach - Hamburk 4:1 (24. Friend, 42. Levels, 54. Brouwers, 65. Marin z pen. - 29. Petrič)
Stuttgart - Dortmund 2:1 (10. Elson, 62. Gomez - 52. Valdez)
Wolfsburg - Karlsruhe 1:0 (38. Džeko)
Schalke - Kolín 1:0 (28. Jones)