Slavia v atraktivním zápase Baník porazila

Fotbalisté Slavie zvládli první z klíčových zápasů jarní části. V dohrávaném souboji 19. kola první ligy zdolali Baník Ostrava 1:0 a v tabulce si udrželi desetibodový náskok před Spartou, která se posunula na druhé místo. Tři body a desátou výhru v desátém domácím utkání sezony Slavii zajistil ve 25. minutě Marek Jarolím.

Domácí kouč se musel obejít bez zraněných Trappa, Litteriho, Kaufmana, Šmicra, Dřížďala a nemocného Volešáka, kompletní kádr neměl ani ostravský trenér Večeřa: Vácha nemohl nastoupit po dohodě klubů a zranění vystavilo stop Řezníkovi. Kouč Slavie Jarolím poslal na trávník očekávanou sestavu, v jedenáctce hostů se objevil při své ligové premiéře Zawada.

Na dobrém trávníku začali aktivně domácí a již v první minutě zahrozili střelou Suchého, kterou však obránci srazili na roh. Ostravští ale nepřijeli do Edenu jen bránit a v 7. minutě se kolem stopera Hoška obtočil Střihavka, vystřelil z úhlu z deseti metrů po zemi, ovšem brankář Vaniak byl připraven.

O minutu později potvrdil domácí brankář, jak velkou oporou pro úřadující mistry je. Střihavka mezi dvěma stopery našel zcela volného Lukeše, ten ovšem ve vyložené šanci selhal. Zcela volný na osmi metrech vystřelil, ale Vaniak bravurně zareagoval a vytlačil míč na tyč a vzápětí jej ukryl do své náruče. V těchto fázích střetnutí byli hosté důraznější, měli míč více na svých kopačkách a především aktivní Střihavka domácí obránce hodně zlobil.

Na druhé straně ve 23. minutě Jarolím zatáhl útok středem hřiště, poté vyslal po pravé straně Bestu, ale Fořtovi k jeho střílenému přízemnímu centru chybělo půl kroku. O dvě minuty později nicméně domácí vedli. Z pravé strany odcentroval Janda a hlavičkou přesně k tyči otevřel skóre Jarolím, jehož neuhlídal Neuwirth. Hosté zahrozili dvakrát po půlhodině hry. Nejprve Lička ve složité situaci nedokázal míč zpracovat, vzápětí po jeho vysunutí Střihavka vystřelil tvrdě z úhlu, ale opět se vyznamenal domácí brankář Vaniak.

I po přestávce se hrál otevřený fotbal, ale Slavia byla nebezpečnější. Po rychlé akci Besty a Šventa hlavičkoval Černý těsně vedle pravé ostravské tyče. Na druhé straně se střídající Zeher dostával do šance, ale brankář Vaniak byl u míče dřív. Svou vizitku střelou z dálky vyslal střídající Belaid, brankář Vašek ovšem míč chytil před dobíhajícím Bestou.

Dvě šance měl poté střídající Pekhart. Aktivní Černý mu připravil šanci, mladý útočník krkolomně zakončoval, ztratil rovnováhu a upadl. Míč směřující za brankovou čaru se od něj odrazil do zámezí a Pekhart se tím připravil o svou premiérovou branku v barvách Slavie. Vyrovnání měl deset minut před koncem na kopačce Mičola. Po chybě domácí obrany ale pálil z hranice vápna vysoko nad Vaniakovu branku.