Bohemians 1905 zvítězili a vedou o čtyři body

Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli v dnešním utkání 18. kola druhé ligy v Sokolově 2:1 a v čele tabulky tak dál mají náskok čtyř bodů před Jihlavou. Hosté přitom po hodině hry inkasovali jako první, Škoda však bleskurychle vyrovnal a o tříbodovém zisku pražského týmu pak rozhodl Róth.

Bohemians měli v úvodu častěji míč na kopačkách a hýřili aktivitou. Branku Sokolova ohrožovali zejména z levé strany, odkud posílal nebezpečné centry do šestnáctky Róth. Díky němu se hosté dostávali do šancí, hlavně Škoda měl několik slibných příležitostí.

Domácí se připomněli pouze při několika brejcích, které táhl rychlík Vaněček, brankář Sňozík však mohl zůstat klidný. Po půlhodině ale Baník zařadil vyšší rychlost a začal soupeřovu obranu zaměstnávat mnohem více. Vaněček podnikal rychlé výpady z levé strany, Salák zahrozil dvěma střelami z voleje a nejlepší střelec druhé ligy Jirouš zakončil první poločas hlavičkou, která však také změnu skóre nepřinesla.

Do druhé půle lépe vstoupili domácí hráči, kteří měli dvě velké šance. Nejdřív jen těsně netrefil branku Duchnič, poté si Jirouš pohrál s obranou Bohemians, ale na Sňozíka nevyzrál.

Po hodině hry šli už domácí přece do vedení. Přímý volný kop poslal Podrazký na zadní tyč, kam si naběhl Čada a rozvlnil síť za Sňozíkem. Bohemians však pohotově srovnali, když zaváhání sokolovské obrany využil Škoda a hlavičkou překonal Iliziho.

V 76. minutě se do vedení dostali Pražané: odražený míč se na vápně dostal k Róthovi, který ho z voleje poslal k tyči a rozhodl o tom, že si "Klokani" odvezou všechny body. Baník se sice snažil ve zbývajících minutách o vyrovnání, ale jeho dlouhé nakopávané míče pozorná obrana hostů s přehledem likvidovala. Naopak Bohemians ještě v závěru zatlačili soupeře na jeho polovinu a Adam v nastaveném čase mohl přidat třetí branku.

18. kolo druhé fotbalové ligy:

Sokolov - Bohemians 1905 1:2 (0:0)
Branky: 60. Čada - 62. Škoda, 76. Róth. Rozhodčí: Bílek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Duchnič (Sokolov). Diváci: 2820.

Sokolov: Ilizi - Kura, Jandík, Knakal, Čupr (84. Habai) - Podrazký, Čada, Pilař, Vaněček (73. Hanzlík) - Jirouš, Salák (46. Duchnič). Trenér: Havlíček.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Kotyza (72. Moravec), Morávek, Adam, Róth (82. Růžička) - Slezák, Škoda. Trenér: Hoftych.

[ 14. 3. 2009 - ČTK | Foto: fc-bohemians.cz ]