Ústí porazilo Hradec

Fotbalisté Ústí nad Labem porazili v 18. kole druhé ligy Hradec Králové 1:0 a v tabulce jim patří čtvrté místo s dvoubodovým odstupem za druhou Jihlavou. Z množství brankových šancí využili domácí jen jednu, v 72. minutě se prosadil Nádeníček.

Už ve třetí minutě vykopl královéhradecký kapitán Wozniak míč z prázdné branky po Pilíkově střele. Poté zahrozil na druhé straně Bukač, který však domácí branku z malého vápna přestřelil. Následně hradecký brankář Lindr zlikvidoval závar před svojí brankou a jeho ústecký protějšek Porcal si poradil s Karalovou hlavičkou.

Po 20 minutách hry se objevil před hradeckou brankou nehlídaný Šmrha, Lindr se mu ale vrhl pod nody a nebezpečí zažehnal. Před přestávkou netrefil zblízka branku hostů Veverka, v úvodu druhého poločasu pak Lindr zneškodnil Valentovu střelu efektní robinsonádou. Východočeši se dál jen bránili a jejich řídké protiútoky nebyly nebezpečné.

V 72. minutě dostal střídající ústecký útočník Nádeníček míč do šestnáctky, jeho první střelu Lindr vyrazil, ale na dorážku už nestačil. Střelec branky si v euforii strhl dres, za což dostal od rozhodčího Kocourka žlutou kartu. V závěrečných minutách zápasu už Severočeši těsné vedení aktivní hrou uhájili.