Špička druhé ligy jde do trháku!

Hráči Bohemians 1905 stále v jarní části druholigové sezony neznají pachuť porážky. Zvítězili totiž i ve 20. kole druhé ligy 1:0 v Mostu a dál si v tabulce hlídají čtyřbodové vedení před Jihlavou. Vysočina doma deklasovala Ústí a na třetí Duklu v boji o postup do nejvyšší soutěže má náskok už šesti bodů.

Jihlava - Ústí nad Labem 4:0 (0:0)

Jihlavští se ale na vítězství v deštivém počasí pořádně natrápili. Ve čtvrté minutě mohl pohnout se skóre exteplický Štohanzl, ale jeho střelu vyrazil hostující gólman Novák s vypětím všech sil na roh. Tlak Vysočiny neustával. Jenže Faldyna se svým projektilem z hranice vápna nedokázal vejít mezi tři tyče ústecké branky. Ústí na Vysočině vsadilo na úpornou obranu a branku Wintera dokázali v první půli ohrozit pouze jednou, a to z rohu. Martykánovu bombu, ale Winter zlikvidoval. Domácí se zaslouženého vedení dočkala hned po přestávce, kdy se z penalty prosadil Faldyna. Za devět minut vybouchly ochozy stadion podruhé, když do prázdné brány zasunul míč Simr. Staronová posila žlutočerných se trefila zatím ve všech třech zápasech v rámci jarní části sezony. Ústí se po tomto gólu sesypalo a další hřebík do severočeské rakve zatloukl v 72. minutě další nová akvizice v dresu domácích Štohanzl. Poslední čtvrthodinu dohrávalo Ústí bez vyloučeného brankáře Nováka, který putoval předčasně do sprch za faul na mladičkého Vydru. Největší talent jihlavské kopané posledních dob se dočkal v 83. minutě, kdy fantastickým lobem a nejkrásnější brankou zápasu vstřelil čtvrtý úspěch domácích. Po Opavě si tak z krajské metropole Vysočiny odvezl příděl i tým ze severu Čech.

Dukla Praha - Hradec Králové 0:0

V první poločase téměř se 700 diváků v ochozech Julisky nudilo. Ani jeden z týmů se do vyložené šance nedostal. O poločasové přestávce domácí pochopili, že pokud chtějí pomýšlet na tři body, musí výrazně přidat. První šanci ke změně skóre přišla na domácí kopačky v 50. minutě. Laczkovich, ale nikým neohrožen ze zhruba 15 metrů nastřelil hostujícího gólmana. Čtvrt hodinu na to, dorážel u zadní tyče, Lindr ale famózním zachránil hosty od pohromy. V nastavení mohl rozhodnout domácí Blaha, ale mířil jen do boční sítě.

Třinec - Opava 0:0

Třinec v souboji s favorizovanou Opavou získal důležitý bod na cestě k záchraně v soutěži. Ze severomoravského derby mohli domácí vytěžit víc, ale Malíř čtvrt hodiny před koncem neproměnil ani vyloženou šanci. Hostující svěřenci trenéra Látala toužili Třinci vrátit podzimní porážku, ale ani hráči Opavy nemířili přesně.

Sokolov - Karviná 2:2 (1:2)

Sokolovský trenér Karel Havlíček řeší dilema. Jak pozvednout tápající tým, který po odchodu trenéra Haška do Sparty výsledkově strádá. Současný trenér se nedočkal tří bodů ani ve čtvrtém utkání Baníku v rámci jarní části sezony. Pod jeho taktovkou Sokolov získal jen dva body. Karcibá šla do dvoubrankového vedení. A její střelec Milosavljev si připsal další rekordně rychlou brankou. Po šestivteřinovém gólu proti Třinci přidal další, a to po padesáti vteřinách. Sokolov dokázal do poločasu snížit a po rohovém kopu ve druhé půli vyrovnal kanonýr domácích Jirouš. Dokonalý obrat Baníku zastavil Podrazký druhou žlutou kartou během devíti minut. Jeho vyloučení v 79. minutě zcela ochromilo snahu domácích vstřelit rozhodující branku.

HFK Olomouc - Fulnek 6:1 (2:0)

Až ve čtvrtém jarním kole si domácí připsali tři body za vítězství. Bez bodu odjížděl z Hané podle očekávání poslední Fulnek, který odjel s šestibrankovým přídělem. Od nesestupové příčky ho aktuálně deset kol před koncem soutěže dělí už propastných dvanáct bodů. Utkání v olomouci bylo jasnou záležitostí domácích. Kvalitní hráči se snahou nahradit nedají.

Čáslav - Slovácko 0:0

Podmáčený terén na hranici regulérnosti pohřbil technické kvality Slovácka. Naopak bojovnost domácích na hosty evidentně platila. Blíže ke vstřelení gólu byli domácí, ale hosté především ve druhé polovině první půle měli štěstí. Po přestávce měli čáslavští fotbalisté optickou převahu, ale bez gólového efektu.
FK Baník Most – Bohemians 1905 0:1 (0:1)

První vážná šance hostů na severu Čech hned skončila brankou. Do prázdné branky v pohodě dorazil Hartig. Most mohl vyrovnat Diegem v 56. minutě, ale proti Diegovi se vyznamenal Sňozík. Klokani přijeli do Mostu bez největší hvězdy Jana Morávka, ale na výkonu to příliš znát nebylo. Hosté na jaře ještě neprohráli, navíc ještě neztratili ani bod a suverénně kráčí za postupem do I. ligy.

FC Vítkovice - AC Sparta Praha B 1:1 (1:0)

Paličkova vítězná série na lavičce domácího výběru skončila na čísle tři. Čtvrtý úspěch domácí nepřidali. Vítkovice po rohu Čápa a Prohászkově hlavičce dvanáct minut před poločasovou přestávkou. Jenže šest minut po pauze vyrovnal sparťan Vacek tvrdou střelou k tyči.