Leverkusen vyloupil Kolín, Pizzaro rozstřílel Hannover

Peruánský útočník Claudio Pizarro znovu ukázal, že je v letošní sezoně ve velmi dobré formě. Dnes ve 26. kole německé ligy hattrickem sestřelil Hannover a pomohl Brémám k vítězství 4:1.

Pizarro dal o sobě poprvé vědět v závěru první půle, kdy otevřel skóre. Poté se na čas odmlčel, až v závěrečné desetiminutovce dvěma góly v rozmezí 180 sekund definitivně utnul hostující snahu. Svou bilanci branek v sezoně tak rozšířil na patnáct.

Ještě o tři trefy více má na kontě kanonýr Leverkusenu Patrick Helmes, který se dnes jedním zásahem podílel na výhře Leverkusenu 2:0 na hřišti Kolína nad Rýnem. Za hosty odehrál celé utkání Michal Kadlec, stejně jako za Hannover Jiří Štajner.

První německá fotbalová liga, nedělní zápasy 26. kola:

1. FC Köln - Leverkusen 0:2 (0:0)

Branky: 66. Kiessling, 76. Helmes z pen.
Obránce Michal Kadlec nastoupil v základní sestavě Leverkusenu a odehrál celý zápas.

Karlsruhe - Mönchengladbach 0:0

Tomáš Galásek odehrál v záloze Mönchengladbachu celý zápas.

Brémy - Hannover 4:1 (1:0)

Branky: 41., 80. a 84. Pizarro, 77. Diego - 69. Krzynówek.
Útočník Jiří Štajner nastoupil v základní sestavě Hannoveru a odehrál celých devadesát minut.

[ 5. 4. 2009 - MediaFax | Foto: ČTK ]