Vlašim uhájila šestibododový náskok v čele ČFL

Fotbalisté Vlašimi, vedoucího týmu ČFL, zvítězili v jarní části soutěže počtvrté za sebou. Dnes si odvezli tři body z Liberce, kde zdolali béčko prvoligového Slovanu 1:0, a uhájili tak svůj šestibodový náskok před dotírajícím Pískem. V příštím kole se uskuteční ve Vlašimi vzájemný souboj prvních dvou týmů tabulky.

V Liberci, na půdě týmu, který doma inkasuje nejvíc branek, padl jediný gól. Rozhodující moment zápasu přišel už ve 12. minutě, kdy po přihrávce Zdeňka Vořechovského rozvlnil síť domácí branky Vladimír Bálek. Zimní posila Vlašimi z Bohemians 1905 se tak trefila na jaře už potřetí.

Brankář lídra soutěže Michal Toma uhájil počtrnácté v ročníku čisté konto, jeho série bez inkasované branky trvá už 733 minut. Naposledy jej v třetí lize překonal českobudějovický Pavel Mezlík loni 1. listopadu.

Naopak liberecká rezerva prohrála už podeváté za sebou. V tabulce je předposlední a znovu jí akutně hrozí pád do divize.

Poprvé na jaře vyhrálo slávistické béčko; na domácí půdě na Strahově dokonce čekalo na vítězství od loňského 26. října, tedy téměř půl roku. Svěřenci trenéra Miroslava Janů přehráli 2:0 o záchranu bojující Náchod-Deštné. Branky Slavie B dali Pavel Čmovš a Libor Tafat, oba shodně plzeňští rodáci.

Plzeňská rezerva se naopak musela spolehnout na cizince ve svých řadách, konkrétně Brazilce Rodriguese. Po prohraném poločase s béčkem Českých Budějovic stačily Brazilci jen čtyři minuty k otočení skóre. Nejprve vyrovnal z penalty a vzápětí přidal i vítězný gól druhého týmu Viktorie.

Ten je nyní už čtvrtý o bod zpět za třetí Slavií B. Naopak Dynamo B, jež dostalo od Rodriguese gól i na podzim, kleslo na šestou pozici.

Poprvé na jaře vyšel naprázdno Vyšehrad, ze hřiště králodvorského nováčka si odvezl porážku 1:2. Domácí tak vytěžili z pěti jarních utkání 11 bodů, tedy o dva více než za celý podzim.