Hlučín si výhrou 1:0 v Jihlavě upevnil vedení

Fotbalisté Hlučína učinili další krok k návratu do druhé ligy, když 21. kole MSFL zvítězili 1:0 na půdě jihlavské rezervy. Svěřenci trenéra Petra Samce vedou tabulku o šest bodů před Znojmem, které má však k dobru nedělní domácí zápas s olomouckým "béčkem".

O jedinou branku zápasu v Jihlavě se postaral po hodině hry Petr Drozd, jenž před pěti lety získal v dresu Baníku Ostrava mistrovský titul. B-tým Vysočiny, přestože figuruje na šestém místě tabulky, ani v jednom z dosavadních pěti jarních utkání MSFL nebodoval.

Výsledkem 0:1 skončilo i druhé dnešní střetnutí ve Frýdku-Místku, odkud si odvezli tři body svěřenci trenéra Jindřicha Lehkoživa z Kroměříže. O jedinou trefu se postaral až v 88. minutě hostující Jan Veselý, který jen minutu předtím vystřídal Janču. Ten rozhodl pro změnu podzimní vzájemný zápas ve prospěch Hanácké Slavie.

Kroměříž, jež vyhrála potřetí za sebou a opět díky jediné vstřelené brance, se minimálně do neděle probojovala na třetí místo. Frýdek-Místek vytěžil z pěti jarních zápasů pouze dva body a je osmý.