Žolík Janotka Sigmě vystřelil první výhru v Liberci

Jedenáctka Slovanu Liberec prohrála v nedělním utkání 25. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti se Sigmou Olomouc 0:1. Jedinou branku zařídil v 90. minutě střídající Janotka.

Slovan Liberec postrádal proti Hanákům pro žluté karty tvořivé středopolaře Papouška s Dočkalem a v prvním poločase to bylo na jeho hře znát. Sigma vsadila na hru s jedním hrotovým hráčem. Toleskiho se v útočné fázi pokoušeli doplňovat především Hubník, Melinho a Kobylík. Liberečtí se proti propracované defenzivě Olomouce prosazovali obtížně. V 10. minutě se dral do šance Nezmar, ke střele ho však hostující zadáci nepustili.

První ránu na branku vyslal ve 14. minutě Brazilec Melinho, jeho přímý volný kop skončil ve Zlámalových rukavicích. O pět minut později přišla první možnost domácího celku. Janů zakroutil míč do pokutového území, do souboje s gólmanem Drobiszem šel důrazně chorvatský obránce Vulin a míč z jeho hlavy jen těsně minul olomouckou branku.

Ve 25. minutě zahrál rohový kop Janů a v následném závaru v pokutovém území nedokázali protlačit balon do sítě Kerič s Vulinem. Na druhé straně napřáhl z dálky Melinho a Zlámal musel naplno předvést svůj reflex a připravenost. Krátce po něm to zkusil z dvaceti metrů také Toleski, jeho pokus po zemi byl ale nepřesný.

Po přestávce přidali Škorpilovi svěřenci na aktivitě. V 50. minutě sklepnul Nezmar míč pro Dorta, jenž ve vyložené příležitosti zacílil pouze nad Drobiszovu branku. Ke gólu byli Severočeši blízko i v 59. minutě. Frejlach naservíroval z pravé strany míč na hlavu Košťála, který z několika metrů orazítkoval břevno.

V 74. minutě si stoprocentní šanci vytvořili i Olomoučtí. Heidenreich krásně nacentroval do pokutového území, domácí obrana trestuhodně zapomněla na Kobylíka, který ale levačkou branku minul. Když už se v schylovalo k remize, přišel pro domácí šok. Střídající Janotka, který byl na hřišti pár minut, rozhodl o nečekaném tříbodovém zisku pro Olomouc.

Gambrinus liga, 25. kolo:

FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0)
Branka: 90. Janotka. Rozhodčí: Adam - Drastík, Novák. ŽK: Toleski, Hudec, Ordoš, Janotka (vš. Olomouc). Diváci: 3583.

Liberec: Zlámal - Vulin, Košťál, Holeňák, Janů - Liška (63. Blažek), Gecov, Dort, Frejlach (72. Smetana) - Kerič, Nezmar.

Olomouc: Drobisz - Heidenreich, Škerle, Hudec, Rossi - M. Hubník, Melinho (90. Janotka), Hořava, Kaščák, Kobylík (74. Nuc) - Toleski (60. Ordoš).

[ 26. 4. 2009 - MediaFax | Foto: ČTK ]