2. liga: Boj už jen o druhé místo?

Fotbalisté Bohemians kráčí neohroženě k vytyčenému cíli. Šest kol před koncem vedou neohroženě druholigovou tabulku. Mnohem zajímavější boj se svádí o druhé postupové místo. To aktuálně okupuje Čáslav. Svěřenci trenéra Koubka dokázali na svém hřišti udolat Opavu, a protože hlavní konkurent v boji o postup do nejvyšší soutěže v Česku Jihlava v Mostě vydolovala pouze bod. Má Zenit náskok dvou bodů. Zaváhala i pražská Dukla, která také jen remizovala na půdě předposledního HFK.

Bohemians 1905 – Fotbal Fulnek 2:0 (1:0)

Klokani před více než pěti tisíci diváky na tribunách žádné překvapení nepřipustili a poslední Fulnek po celých devadesát minut svírali v ofenzivních kleštích. Hosté v Ďolíčku jen bránili a na soupeřovu polovinu se dostávali pouze sporadicky. Jenže domácím se v posledních kolech příliš nedaří proměňovat vytvořené brankové příležitosti. I proto šli zelenobílý do vedení až těsně před půlí, kdy se ranou z šesti metrů nemýlil Škoda.

Po přestávce tlak domácích pokračoval, ale změna skóre přišla až po efektivním vystřídání. Strnad nacentroval a náhradník Růžička, který na hřišti nebyl do té doby ani dvě minuty zvýšil na rozdíl dvou branek. Hosté posledních 25 minut dohrávali v oslabení, předčasně pod sprchy šel hostující kapitán Sedlák za stažení unikajícího Hartiga.

FC Zenit Čáslav – SFC Opava 2:0 (1:0)

Domácí fotbalisté vůbec v prvním vzájemném utkání našli recept na Opavu, kterou v domácím prostředí udolali o dvě branky. Poprvé se skóre měnilo ve dvacáté minutě a rozhodující druhá branka přišla až v poslední minutě hry. Opava si v prvním poločase příliš šancí nevypracovala, spíše bránila. Po přestávce ale začali hosté aktivně, ale jejich tlak k ničemu nevedl. Domácí si důležitou výhrou pojistili druhé místo v tabulce, kde mají na třetí Vysočinu náskok dvou bodů.

FK Baník Most – FC Vysočina Jihlava 0:0

Hodně kritická je situace v táboře Vysočiny. Jihlavané nedokázali zvítězit už ve čtvrtém zápase v řadě. Navíc na severu Čech nevstřelili ani gól. Přitom kapitán Faldyna běžel dvakrát sám na gólmana Palečka, leč bez úspěchu. Hosté proto v boji o postup ztrácí na druhou Čáslav dva body. V příštím kole Vysočina doma přivítá HFK Olomouc a už musí vyhrát. Severočeši jsou na tom s čekáním na výhru ještě o zápas hůře. Navíc bez branek v domácím prostředí hráli naposled před lety, to ještě na lavičce koučoval Zdeněk Ščasný.

HFK Olomouc – FK Dukla Praha 1:1 (0:0)

Domácí fotbalisté šest kol před koncem stále okupují předposlední místo. Odpoutání ze sestupové příčky nepřinesla domácím ani remíza s favorizovanou pražskou Duklou. Další remíza v řadě pomalu pro svěřence trenéra Bittengela znamená loučení se s postupovými ambicemi. V zápase šli do vedení jako první hosté, když se čtyři minuty po přestávce prosadil Šiml, ale vedení tým od Julisky neudržel. Na konečných 1:1 vyrovnali olomoučtí v 76. minutě.

FC Vítkovice – MFK OKD Karviná 3:3 (2:2)

Fotbalové hody skončily dělbou bodů, i když blíže k vítězství byli svěřenci trenéra Kalvody. Zkušený stratég se ale musel vypořádat v průběhu prvního poločasu s absencí mozku celé karvinské zálohy Radka Slončíka, jenž putoval po vyloučení z 36. minuty zápasu předčasně pod sprchu. Hosté i bez svého špílmachra působili ve Vítkovicích vyspělejším dojmem, ale domácí dokázali využít naplno svou největší zbraň, a to standardní situace.

FK Baník Sokolov – FC Hradec Králové 1:4 (0:3)

Souboj týmu, které pod vedením nových trenérů ještě nezaznamenaly porážku, skončil lépe pro Východočechy. Soubor kolem trenéra Kotala vedl na západě Čech po čtvrthodině hry už 2:0 a vedení dokázal do poločasu navýšit ještě o jeden gól. Hrozivě vypadající skóre ale Sokolovské nepoložilo a i po přestávce vyvíjelo aktivitu, jenže bez efektu. Až do šedesáté minuty, kdy se konečně domácí prosadili, jenže těsně před konce vrátil Votrokům tříbrankové vedení Zinke, který se tak postaral o jedinou střeleckou navštívenku Hradce směrem k domácí brance. Ke smůle Sokolova ale hned skončila v síti.

AC Sparta B - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)

Hosté začali proti sparťanské rezervě tlakem, ze kterého se v sedmnácté minutě zrodila první branka z kopačky brazilského hráče Clebera. Na vyrovnání si sparťané museli počkat až do druhého poločasu, když se v 67. minutě prosadil hlavou střídající talent Kadlec. Sparta i nadále zůstává na posledním nesestupovém místě. Od předposlední Olomouce ji však dělí pouhý bod. Slovácko si remízou na Strahově připsalo už šestý nerozhodný výsledek v řadě.

Fotbal Třinec – FK Ústí nad Labem 1:0 (1:0)

Po senzačním vítězství v minulém kole na hřišti Jihlavy dokázali svěřenci trenéra Cviertny vyhrát i v nadcházejícím zápase. O osudu utkání rozhodla branka Malíře, který si po akci Zbončáka poradil s vyběhnutím ústeckého gólmana a poslal domácí do vedení. Severomoravené mohli vést po první půli i větší rozdílem, ale Hanus ani Veselý gól dát nedokázali. Po přestávce ale převzali otěže zápasu do rukou hosté a nebýt fantastického Lipčáka v brance hostí, mohli se ze tří bodů radovat hosté. Nakonec ale na sever Čech odjížděli s prázdnou.