Juventus se trápí, Milán už je před ním

Ve 33. kole překvapivě selhal Juventus Turín, který jen remizoval v Reggině. Přeskočil ho tak AC Milán, který díky zaváhání Interu v Neapoli na lídra tabulky ztrácí jen sedm bodů.

Juventus i Inter zaváhali, Milán se posunul

Vedoucí Inter hrál v Neapoli, která pod trenérem Donadonim do té doby ještě nevyhrála. Dlouho se zdálo, že se to nepovede ani proti obhájci titulu a zápas spěl k bezbrankové remíze. Jenomže Donadoni poslal do hry Zalayetu a ten po deseti minutách na hřišti překonal Julia Cesara. Inter tak po třinácti zápasech poprvé
prohrál, trenér Donadoni si připsal první výhru na lavičce Neapole.

Zaváhal i Juventus. Ten přijel na hřišti Regginy jako jasný favorit, jenomže v poločase prohrával brankou Barilly. Hned po obrátce sice proměnil penaltu Del Piero a vyrovnal, ale očekávaný tlak Juventusu nepřišel a do vedení šli znovu domácí brankou Hallfredssona. Hned vzápětí sice vyrovnal Zanetti, ale navíc Juventus neměl a z Kalábrie si tak veze pouze bod.

Toho využil AC Milán, když lehce porazil doma Palermo. Rossoneri vedli už od desáté minuty proměněnou penaltou Kaká, za dalších deset minut už to bylo o dvě branky, trefil se Inzaghi. Osud utkání byl zpečetěn brzy po přestávce, nejprve viděl červenou kartu hostující Bovo a poté další penaltu proměnil znovu Kaká.

Souboj o LM: Fiorentina vypráskala Řím a je čtvrtá

V souboji dvou týmů bojujících o čtvrté místo Fiorentina jasně přehrála AS Řím a prakticky ho odsunula z boje o LM. Domácí koncert začal už v šesté minutě přesnou střelou Vargase. Pak domácím rozhodčí Banti upřel dvě penalty, z nichž zejména ruka Cassettiho ve vápně byla zcela jasná. Gilardino s Jovetičem ale dál koncertovali a zejména Alberto Gilardino byl k neudržení. Hned po přestávce se Gilardino krásně uvolnil ve vápně a zvýšil na rozdíl dvou branek, po hodině hry využil přesný centr Semioliho a zvýšil na 3:0. Další branku přidal střídající Massimo Gobbi, když do branky dorazil další Gilardinovu střelu. Za stavu 4:0 už Fiorentina vypustila a
nakonec dovolila Vlkům snížit, brankou se o to postaral Julio Baptista.

Doposud čtvrtý Janov tak musel vyhrát na hřišti Bologni, aby si čtvrtou příčku udržel. Tomu ale domácí zabránili už v první půlhodině. Nejprve proměnil penaltu Marco Di Vaio a osamostatnil se na čele tabulky střelců, poté přidal druhou branku Terzi a rozhodl. Janov tak odjel domů bez bodu a klesl na páté místo.

Lazio doma prohrálo, nevyhrála ani Sampdoria

Překvapení se zrodilo v Římě. Domácí Lazio tam nedokázalo dát branku Atalantě Bergamo a brankou Talamontiho nakonec prohrálo 0:1. Skvělý tah se naopak povedl Walteru Mazzarimu, trenérovi Sampdorie. Ten nechal na lavici Pazziniho a do základní sestavy postavil mladého Guida Marilunga. Ten se za důvěru odvěčil královsky a po poločase Doria vedla 2:0, když obě branky dal právě Marilungo. Jenže po obrátce
přišel výpadek. Cagliari brankami Matriho, Acquafrescy a Contiho otočilo skóre ve svůj prospěch. Alespoň bod Sampdorii nakonec zajistil Antonio Cassano.

Důležitou výhru si připsal Turín. Proti Sieně mu ji zajistil už v desáté minutě Rolando Bianchi. Rychle rozhodlo i Lecce doma proti Catanii, v první půlhodině se trefili Munari a Tiribocchi, na výhře domácích pak nic nezměnilo ani snížení Martíneze. Naopak až v závěru tři body vybojovalo Udinese. To sice vedlo ve Veroně brankou D'Agostina, ale dvacet minut před koncem srovnal Pellissier. Až v nastaveném čase tak definitivně rozhodl znovu Gaetano D'Agostino.