Britský souboj je tady, Manchester vítá Arsenal

Po úterním utkání má fotbalová Liga mistrů na programu i druhý semifinálový duel. Dnes si o účast ve finále soutěže zahrají na Old Trafford domácí Manchester United s londýnským Arsenalem. Fanoušci se tak mohou těšit na pikantní britský souboj.

Rozpis semifinále Ligy mistrů

Manchester, který se mezi nejlepší čtyři mužstva probojoval přes houževnaté Porto, bude chtít naplno využít domácí prostředí a vytvořit si tak dobrou výchozí pozici pro odvetu hranou v Londýně. Svatostánek Old Trafford uvidí souboj prvního a čtvrtého celku anglické Premier League. Oba kluby se v Lize mistrů dosud ještě nikdy nestřetly.

Manchester vstupuje do pohárového utkání posílen vítězstvím 5:2 nad Tottenhamem. Svěřenci kouče Fergusona sice prohrávali po prvním poločase o dvě branky, ale ofenzivní smršť ve druhé půli hosty doslova přejela a pěti góly ve druhé půli dokonale odrovnala. “Reds“ po zaváhání ve Fulhamu čtyři duely za sebou vyhrála. Díky úspěšné sérii kraluje Premier League a na druhý Liverpool má náskok tří bodů.

Tradiční účastník Ligy mistrů v letošním ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěži nepoznal hořkost porážky a i proti Arsenalu chce uspět. Kouči Fergusonovi dělá vrásky jen obsazení postu pravého obránce. Kvůli zranění do hry nezasáhne Gary Neville. Prestižní duel očekává záložník Ryan Giggs, který v případě startu oslaví své 800. utkání v dresu Manchesteru.

Trenérovi londýnského celku budou zase chybět obránci Gael Clichy, William Gallas a útočník Robin van Persie. Jejich pozice by měli obsadit Kieran Gibbs a Nicklas Bendtner, který tak zřejmě vytvoří společně s Emmaneulem Adebayorem útočnou dvojici. Naopak do branky se vrací po zranění Manuel Almunia.

I Arsenal předvádí v ligové soutěži dobré výkony. V posledních sedmi duelech ztratili “kanonýři“ pouze jediný bod za divokou remízu 4:4 na hřišti Liverpoolu a opět se jim daří i v koncovce, což potvrdili i v zápase s Middlesbrough. V letošním ročníku se londýnskému klubu také daří. Do semifinále prošel přes španělský Villarreal.

Manchesteru se proti Arsenalu daří. Londýnský celek dokázal zvítězit na Old Trafford od roku 1993 pouze čtyřikrát, z toho jednou v FA Cupu. Naposledy Arsenal dobyl Manchester v ligovém utkání v roce 2006, kdy “kanonýři“ vyhráli 1:0.

Utkání má výkop stanoven na 20:45 hod.

Předpokládané sestavy:

Manchester: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidič, Evra - Anderson, Carrick, Giggs - Ronaldo, Berbatov, Rooney.

Arsenal: Almunia - Eboué, Touré, Djourou, Gibbs - Walcott, Fabregas, Denilson, Nasri - Adebayor, Bendtner.