Liberec v souboji o poháry otočil duel v Boleslavi

Fotbalisté Liberce ve 26. kole první ligy zvládli důležitý souboj o pohárové příčky, když díky velkému obratu vyhráli na půdě čtvrté Mladé Boleslavi 4:1 a bodově se dotáhli na druhou Spartu, která ale má pondělní dohrávku s Baníkem Ostrava k dobru. Liberec v Boleslavi nezlomil vedoucím gólem domácí Papadopulos a za vítězstvím Slovan vedli hlavně autor dvou branek Nezmar s Papouškem, který Nezmarovi na oba góly přihrál, a třetí sám přidal z trestného kopu. Domácí zkázu dokonal vlastním gólem Mach.

Duel jen potvrdil, že ve vzájemných zápasech Boleslavi s Libercem se domácím celkům vůbec nedaří: z deseti zápasů hostující tým hned sedmkrát odjel s výhrou, Liberec ve městě automobilů naplno bodoval počtvrté z pěti zápasů a prohrál zde jen na jaře před dvěma lety.

Tradičně vypjatý zápas zastihl oba soky z nedaleko vzdálených měst v úplně odlišném rozpoložení. Zatímco domácím šlo v důležitém souboji o pohárové příčky o to, aby prodloužili sedmizápasovou sérii neporazitelnosti, Liberec zase toužil zapomenout na nedávné vyřazení z domácího poháru a následnou prohru s Olomoucí.

Liberec ale začal v Boleslavi odvážně, jenže nejlepší kanonýr ligy Kerič při sólovém úniku ztroskotal na brankáři Millerovi a neukončil tak téměř měsíc trvající střelecký půst. Liberec stihl trest téměř vzápětí: domácí v 17. minutě zaútočili po levé straně a nadýchaný centr Hrdličky poslal krásnou hlavičkou do sítě Papadopulos, který zaokrouhlil svůj letošní gólový účet na deset branek.

Boleslavi mohlo být ještě lépe, kdyby Chramosta ve svém čtvrtém startu v základní sestavě potrestal Dočkalovu chybu svojí čtvrtou ligovou trefou. Konec poločasu ale zase ovládli hosté, které nezbrzdilo ani zranění záložníka Gecova. Ve 31. minutě totiž Papoušek zakroutil roh přímo na hlavu Nezmara, který se trefil poprvé od konce února a srovnal. Sedm minut před pauzou ještě měl gólman Miller hodně práce s táhlou Papouškovou ranou.

Jak dobře Slovan zakončil úvodní dějství, tak vstoupil do hry i po přestávce. Už po třech minutách hosté slavili velký obrat, když si Papoušek s Nezmarem zopakovali gólovou spolupráci, tentokráte přímo ze hry, a druhý jmenovaný po chytré kolmici svého spoluhráče poslal Liberec do vedení. Svědomí v boleslavském dresu zpytoval hlavně bek Hrdlička, který Nezmara neuhlídal. Kerič mohl Liberci zajistit dvoubrankový náskok za čtyři minuty, ovšem po Dočkalově centru znovu nechal vyniknout Millera.

Po hodině hry se však boleslavský zmar stejně prohloubil ještě víc. Domácím se stala osudnou další standardní situace v Papouškově podání: jeho projektil plachtící dobrých čtyřicet metrů minul klubko hráčů a zapadl přesně do růžku boleslavské branky.

Boleslav jako by dvoubrankové manko definitivně zlomilo, Středočeši začali kupit řadu chyb v rozehrávce a kombinaci a připravovali se o možnost zakončení. Naději mohl vykřesat Papadopulos, který po ojedinělé povedené akci nasměroval svojí další hlavičku do tyče. Sedm minut před koncem však boleslavské šance na zvrat pohasly úplně. Domácí rozklad nechtěně zpečetil střídající obránce Mach, který si do vlastní branky srazil Keričův centr a zahájil hromadný odchod diváků z hlediště.

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 1:4 (1:1)

Branky: 17. Papadopulos - 31. a 48. Nezmar, 61. Blažek, 83. Mach vlastní. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Kovařík. ŽK: Rolko - Dejmek. Diváků: 3160

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, V. Procházka, Rolko, Hrdlička (57. Mach) - A. Mendy (67 Kysela), Opiela, Sylvestre, Poláček - Papadopulos, Chramosta (46. Řezníček).

Liberec: Zlámal - Jánů, Holeňák Košťál, Vulin - Papoušek (81. Dort), Liška, Gecov (26. Dejmek), Dočkal - Kerič, Nezmar (60. Blažek).

[ 3. 5. 2009 - ČTK | Foto: ČTK ]