Urputnou Plzeň zničil nádhernou brankou Zeher

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Baníku Ostrava vyhráli v sobotním utkání 3. kola Gambrinus ligy nad Viktorií Plzeň 1:0. Po většinu utkání byli domácí lepší, ale nádherný vítězný gól vstřelil útočník Zeher až v závěru utkání.

V úvodu utkání nejprve několikrát zahrozili domácí po centrech ze stran a ze standardních situací. Ovšem nepodařilo se jim trefit branku. Baník si ještě velmi dobře pamatoval domácí krutou porážku 1:4, proto se soustředil především na bezpečnou defenzivu. Přesto měl v prvním poločase více ze hry. Přes Lukeše a Ličku se mu dařilo kombinačně dostávat před plzeňskou šestnáctku, tam už měl ale Baník těžkou pozici. Prostor se domácím hráčům neotevíral a tak zaujaly v první pětačtyřicetiminutovce především dva pokusy Zehera. V 32. se prodral houštinou těl, ale jeho střelu z úhlu po zemi si brankář Daněk pohlídal. Za další čtyři minuty po jednom z mála protiútoků zatáhl z pravé strany míč Mičola a po jeho centru se Zeher trefil z voleje dobře, ale nepříliš prudká střela mířila doprostřed a tam Daněk lehce zasáhl.

Aktivita Baníku pokračovala i po přestávce, jenže se stejným efektem. Západočeši si v zárodcích domácích přečíslení a šancí vypomáhali drobnými fauly a poté už dokázali svou obranu zformovat. Ostravané tak museli doufat, že se ujme centr z nějaké standardní situace. Když už se zdálo, že snaha domácích po vítězném gólu bude marná, rozehrál šest minut před koncem Lička akci do levé strany a z té nádherně pravačkou placírkou zamířil zdálky do vzdálenějšího horního rohu plzeňské branky útočník Zeher a strhl přeci jen vítězství na stranu Baníku.

Gambrinus liga, 3. kolo:

FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 84. Zeher. Rozhodčí: : Královec - Teuber, Koval. ŽK: Bolf, Neuwirth - Lecjaks, T. Rada. Diváci: 6495.

FC Baník Ostrava: Buček - Zawada (89. Řezník), Neuwirth, Bolf, Tomašák - Lukeš, Marek, Lička - Varadi (78. Strnad), Zeher, Mičola (90.+1. H.-S. Lee). Trenér: Miroslav Koubek.

FC Viktoria Plzeň: M. Daněk - Limberský, Hájovský, T. Rada, Lecjaks - Petržela (71. Rajtoral), D. Kolář, Rýdel (87. J. Navrátil), Horváth, Jiráček (89. Mlika) - Střihavka. Trenér: Pavel Vrba.