Milán znovu neuspěl, hvězdou kola Di Natale

Ve třetím kole znovu zaváhal AC Milán, který nedokázal dát branku Livornu. V Římě se úspěšně uvedl Claudio Ranieri, i když jeho svěřenci zápas v Sieně otáčeli až v závěru.

Milán nedal branku Livornu, Inter zlomil Parmu v závěru

Debakl z derby nedokázal odčinit AC Milán. Svěřenci trenéra Leonarda měli podle předpokladů na hřišti nováčka z Livorna bez problémů uhrát tři body, ale ofensiva Rossoneri se neprosadila a Livorno celkem bez problémů vybojovalo velmi cenný bod. O poznání lépe dopadl Inter. Ten hostil doma Parmu, která sice vzdorovala velmi dlouho, nakonec ale podlehla. První branku dal až dvacet minut před koncem Samuel
Eto'o, Parma pak ale dál zůstala ve hře a definitivní jistotu Interu dal až v 88. minutě Milito.

Di Natale sestřelil Catanii

Skvělý úvod sezony zažívá Antonio Di Natale. Jeho Udine sice v poločase prohrávalo doma s Catanií 1:2, ale kapitán Di Natale se po přestávce předvedl v parádním světle. Nejprve vyrovnal, za čtvrthodinky z penalty poslal svůj tým do vedení a deset minut před koncem uzavřel hattrick a skóre na 4:2 pro Udine. Během tří
úvodních kol tak má na kontě už 6 vstřelených branek!

První body si připsalo římské AS. To sice na hřišti Sieny prohrávalo od 26. minuty brankou Maccaroneho, ale skvělý závěr mu nakonec přinesl tři body. V 73. minutě nejprve vyrovnal Mexes a když vzápětí viděl červenou kartu domácí Codrea, přišel na řadu tlak AS. Ten využil až minutu před koncem John Arne Riise a zajistil tak
premiérovou výhru trenéru Ranierimu. Až v závěru rozhodl svůj zápas i Juventus. Ten hrál na hřišti Lazia dlouho bez branek, až dvacet minut před koncem se trefil Martin Cáceres a v nastavení přidal pojistku David Trezeguet. Juventus tak letos ještě neztratil body.

S plným počtem bodů zatím hrají i oba janovské kluby. Sampdoria zvládla zápas v Bergamu i 40 minut bez vyloučeného Tissoneho. Už v oslabení navíc skóroval Daniele Mannini a vystřelil Dorii tři body. V deseti hrál dlouho i CFC Janov. Ten doma proti Neapoli oslabil už ve 28. minutě Criscito. Marek Hamšík pak poslal Neapol do vedení, jenomže ještě v první půli viděl červenou kartu i Campagnaro a z následné penalty vyrovnal Floccari. Po přestávce se navíc trefili Mesto, Crespo a po červené kartě Aronicy se z další penalty trefil Kharja a uzavřel tak skóre na konečných 4:1 pro Janov.

Fiorentině výhru zařídil Gilardino

Fiorentina hostila doma Cagliari, které k ničemu nepustila. Cagliari se vůbec neprosadilo, čekalo se tedy jenom na to, zda dá Fiorentina očekávanou branku. Tu dal nakonec po centru Vargase Alberto Gilardino a Fiorentina tak slaví výhru 1:0. Výhru slaví i Chievo, které si veze všechny body z Bologni. O plném bodovém zisku
rozhodli už v první půli Pinzi s Pellissierem. Naopak pouze bod vybojovalo doma Palermo. To prohrávalo už od druhé minuty doma s Bari brankou Allegrettiho a až v nastaveném čase se podařilo vyrovnal Igoru Budanovi na konečných 1:1.