Milán měl co dělat, AS si poradilo s Fiorentinou

CFC Janov o víkendu poprvé v sezoně nevyhrál, o body ho obralo Chievo. S plným bodovým ziskem dál pokračují Sampdoria i Juventus, stále bez bodu je Atalanta. Ve šlágru si AS Řím poradilo s Fiorentinou.

Podrobné statistiky a aktuální tabulka Serie A

Chievo porazilo Janov

To, co nedokázali AS Řím, Neapol ani pražská Slavia se o víkendu povedlo Chievu Verona. Chievo šlo do zápasu jako outsider, ale hosty překvapilo a díky skvělému úvodu si nakonec připsalo tři body. Domácí začali přímo skvěle, v páté minutě proměnil penaltu za faul Biavy Marcolini a hned po rozehrávce navíc zvýšil na 2:0 Erjon Bogdani. Janov se dokázal zvednou až po přestávce, kdy se trefil z penalty Floccari, ale čtvrthodinu před koncem vrátil dvoubrankový náskok domácím Sergio Pellissier. Naději na body Janovu definitivně sebral Sergio Floccari, když pár minut před koncem neproměnil penaltu. Chievo tak slaví velmi překvapivou výhru.

Bezproblémový průběh měl naopak zápas janovské Sampdorie. Ta hostila doma Sienu a jasně ji přejela. Skóre otevřel Angelo Palombo, ještě v první půli zvýšil Daniele Mannini a po přestávce přidal branku Marco Padalino. Domácí pak polevili a Sieně se povedlo snížit Finim, ale v závěru se znovu trefil Padalino a stanovil tak konečné skóre na 4:1 pro Dorii. Bez problému si plný bodový zisk udržel i Juventus. Ten svůj domácí zápas s Livornem rozhodl už během první půlhodiny, kdy se trefili Iaquinta s Marchisiem a Juventus tak mohl zbytek zápasu odehrát v klidu.

Řím v první půli rozhodl šlágr

Šlágr kola se hrál v neděli večer v Římě, kde domácí AS hostilo Fiorentinu. Řím měl mít po výpadku v pohárech problémy, přesto nakonec zápas s Fiorentinou rozhodl ještě v prvním poločase. Fialky načal ve 27. minutě z penalty Totti, tentýž hráč se o šest minut později trefil i ze hry a když pár minut před přestávkou přidal branku ještě Daniele De Rossi, šlo se do kabin za stavu 3:0 pro domácí. Po přestávce se Fiorentina zlepšila, ale na víc než čestné snížení Gilardina se nezmohla a odjela zaslouženě poražena.

Bez branek tentokrát ze zápasu vyšel Antonio Di Natale. Jeho Udine se na hřišti Neapole brankově neprosadilo, stejně ale dopadli i Napolitani a zápas tak skončil bez branek. V dobrých výkonec pokračuje nováček z Parmy. Ten o víkendu porazil silné Palermo, jedinou branku utkání dal už po dvaceti minutách nově příchozí Cristian Zaccardo.

Inter i AC těsně vyhrály

Všechny body o víkendu brali oba milánské velkokluby. AC mělo podle předpokladů doma Bolognu roznést, nakonec bylo rádo za hubenou výhru 1:0, kterou navíc zařídil až po 75 minutách brankou Clarence Seedorf. Hladký zápas za sebou nemá ani Inter. Ten prohrával na hřišti Cagliari už od 16. minuty, kdy proměnil penaltu Jeda. Inter nakonec výsledek otočil, dvěma brankami v rozmezí pěti minut druhé půle se o to postaral Diego Milito.

Bez bodu dál zůstává Atalanta. Ta nastoupila na hřišti Bari a rozhodnuto bylo už po první půli. V ní se za domácí trefili Rivas, Barreto a Alvarez a Bari bylo v euroforii. Po přestávce se navíc trefil ještě Donati, Barreto navíc neproměnil penaltu. Debakl Bergama v závěru zmírnil snížením Bellini, přesto Bari slaví skvělou výhru. Problémy mělo i Lazio. To dlouho prohrávalo na hřišti Catanie brankou Martineze, alespoň bod Biancocelesti vystřelil střídající Julio Cruz.