Reprezentace U20 porazila Kostariku až v závěru

Česká reprezentace do 20 let porazila ve třetím zápase skupiny E na MS v Egyptě Kostariku 3:2, když o výhře rozhodla až v závěrečných minutách utkání. Čeští mladíci si v osmifinále šampionátu zahrají s Maďarskem, které vyhrálo skupinu F.

Úvod zápasu českým mladíkům příliš nevyšel, už ve třetí minutě mohl využít hrubky Mazucha v rozehrávce Castro, který obešel i českého gólmana, ale nakonec poslal míč těšně vedle tyče. Další stoprocentní šanci měl v 7. minutě Urena, toho ale vychytal gólman Vaclík.

V jedenácté minutě ale převzal míč zády k brance Chramosta, prokázal dobré pokrytí balonu a v koncovce se prosadil mezi dvěma soupeři. Přesnou střelou k tyči tak poslal český celek do vedení. Nicméně Kostaričané, kteří byli velmi dobře technicky vybavení, nic nevzdali a po změně stran vývoj utkání otočili.

Krátce po změně stran zbytečně fauloval v pokutovém území Čelůstka a následný pokutový kop proměnil Estrada. Děravá obrana "lvíčat" čelila jednomu útoku za druhým, po hodině hry Kostaričané přesně nacentrovali míč do pokutového území, kde přesně hlavičkoval nekrytý Martinez, který poslal českého soupeře do vedení. Svěřenci trenéra Dovalila měli tou dobou herní útlum, často ztráceli míče a rychle kazili přihrávky.

Třináct minut před koncem ale poskytl rozhodčí po faulu na Chramostu českému týmu výhodu, kterou využil Vošahlík a křížnou střelou z otočky vyrovnal na 2:2. Další rána pro Kostaričany přišla čtyři minuty před koncem, velký kiks v rozehrávce totiž potrestal Chramosta třetí brankou českého týmu. Fantiš poslal mladoboleslavského útočníka do šance, kterou Chramosta zakončil střelou mezi nohama kostarického gólmana Alvarada.

Češi obsadili ve skupině druhé místo a to znamená, že v osmifinále světového šampionátu narazí na Maďarsko. To tak bude v Egyptě prvním evropským soupeřem českého mužstva. Češi zároveň zůstanou v Alexandrii.

MS hráčů do 20 let, skupina E

Kostarika - Česká republika 2:3 (0:1)
Branky: 49. z penalty Estrada, 61. Martinez - 11. a 86. Chramosta, 77. Vošahlík.

Sestava ČR: Vaclík - Čelůstka, Dreksa, Mazuch, Lecjaks (46. Heidenreich) - Řezník, Vácha (65. Fantiš), Mareček, Zeman (89. Fabián) - Vošahlík, Chramosta.