Valencia s Barcou bez gólů, Villarreal na dně

Šlágr 7. kola španělské Primera División mezi Valencií a Barcelnou skončil bezbrankovou remízou. Náskok Katalánců na čele je tak jediný bod, protože druhý Real přehrál celek Valladolidu 4:2. Na třetí místo se bodově dotáhla La Coruňa, která zdolala 1:0 Sevillu. Po prohře v Jerezu klesl na samé dno Villarreal.

Jak Valencii, tak i Barceloně chyběli nejlepší střelci. Netopýři nastoupily v základní sestavě bez šestigólového Davida Villy a hostů pro změnu chyběli Zlatan Ibrahimovič a Thierry Henry. Všichni si přivezli z reprezentačních srazů drobná zranění. A absence kanonýrů byla v utkání nakonec citelně znát.

Diváci se na stadionu Mestalla branky nedočkali. Oba týmy si vypracovaly hned několik brankových příležitostí, ovšem gólmani Sánchez s Valdésem byli bezchybní. Vedoucí Barcelona tak ztratila své první body v soutěži a poprvé vyšla střelecky naprázdno, Valencia klesla na šesté místo.

Po porážce z minulého kola se rychle oklepal Real, který přivítal Valladolid. “Bílému baletu“ chyběl zraněný Cristiano Ronaldo, střelecky ho ovšem nahradil Raúl. Kapitán domácích vstřelil během sedmnácti minut dvě branky a nasměroval Real k vítězství. V 53. minutě sice dokázala hostující Marquitos snížit na 2:3, ale klid do řad madridského celku přinesl v 79. minutě Gonzalo Higuaín. Real tak stáhl náskok vedoucí Barcelony na jediný bod.

I poslední sobotní duel přinesl zajímavé utkání, ve kterém La Coruňa přivítala Sevillu. Vzájemnou bitvu o třetí místo v tabulce nakonec vyhráli domácí hráči. Jedinou branku zápasu vstřelil ve 38. minutě Juan Rodríguez, který prostřelil Javiho Varase. Deportivo se díky třem bodům dotáhlo právě na třetí Sevillu. Ta porážkou přišla o sérii pěti výher v řadě.

Sedm zápasů, tři body = poslední místo. Tato rovnice platí pro loňského účastníka Ligy mistrů Villarreal. “Žlutá ponorka“ totiž prohrála i na hřišti nováčka z Jerezu. Domácí Deportivo sice po gólu Pirese prohrávalo, jenže krátce před koncem první půle srovnal Bermejo a v 80. minutě zařídil domácím výhru 2:1 Antonito. Jerez se díky prvnímu tříbodovému zisku posunul na 18. místo, Villarreal naopak klesl na samotné dno.

Na předposlední místo pak po utkání 7. kola klesla Málaga. Tým, který v minulém ročníku usiloval o evropské poháry, totiž na vlastním hřišti podlehl Almeríi 1:2. Hosté oba góly vstřelili během jediné minuty. Málaga sice snížila trefou Edinha, ovšem na vyrovnání už jí síly nezbyly.

Tři body si ze hřiště soupeře odvezl i Gijón, který potvrdil dobrou formu poté, co v minulém kole rozstřílel 4:1 Mallorcu. Tentokráte vyhrál Sporting na horké půdě Bilbaa 2:1, když obě branky hostů vstřelil dvanácti minut Miguel de las Cuevas, za Bilbao snižoval Toquero. Gijón se díky druhé výhře v řadě vyhoupl na 7. místo, Bilbao je deváté.

Naopak doma body neztratil Espaňol s Mallorkou. Barcelonský celek zařídil výhru 2:1 nad nováčkem z Tenerife Iván Alonso, který se vstřelil obě branky. Pohodovou výhru si připsala Mallorka, která v 70. minutě vedla nad Getafe už o tři branky. Za hosty alespoň snížil na 3:1 Juan Albín. V dresu domácích zazářil Aritz Aduriz, autor dvou gólů.
Ke třem bodů kráčela i Zaragoza, která vedla po půl hodině hry nad Santanderem o dvě branky. Nejprve se trefil ve 22. minutě Pavón a o jedenáct minut později zvýšil Arizmendi. Hosté ale nesložili zbraně a v poslední desetiminutovce během šesti minut stav srovnali. V 81. minutě snížil Tchité a čtyři minuty před koncem duelu vyrovnal na 2:2 Serrano, který tak zařídil Santaderu bod.

Madridské Atlético sice v minulém kole porazilo Zaragozu, ovšem svoji ne příliš oslnivou formu předvedlo i na hřišti Osasuny. Domácí totiž během půlhodiny nasázelo svěřencům kouče Resina tři branky, a jelikož ve druhé půli gól nepadl, Atlético opět padlo, tentokráte 0:3 v Osasuně.