CSKA ztratilo vedení na Old Trafford v nastavení

Parádní fotbalové představení přinesly zápasy 4. kola Ligy mistrů. Ve skupině B totiž remizoval Manchester United s CSKA Moskva 3:3 i přesto, že hosté šest minut před koncem utkání ještě vedli o dvě branky. Šlágr kola mezi AC Milán a Realem Madrid skončil nerozhodně 1:1 a Bayern Mnichov podlehl Bordeaux 0:2.

Výsledky a tabulky Ligy mistrů

Manchester United v utkání 4. kola jen remizoval s CSKA Moskva po divokém průběhu 3:3, i přesto ale svěřenci kouče Fergusona zůstávají v čele skupiny B. Ruský celek, v jehož sestavě nechyběl útočník Tomáš Necid, vedl už v 47. minutě po trefě Vasilije Berezutského o dvě branky. Jenže domácí “Reds“ v závěru svého soupeře zatlačilo a dokázalo srovnat. Nejprve v 84. minutě snížil Scholes a ve druhé minutě nastavení vyrovnal na 3:3 Valencia.

Další český hráč se představil v duelu BesiktaseWolfsburgem. Ani Tomáš Sivok v obraně tureckého celku ovšem nezabránil jasné výhře hostů 3:0. Wolfsburg poslal hosty do vedení Misimovič, v poslední desetiminutovce pak zvýšil výhru Gentner s Džekem. Německý mistr si tak upevnil druhou pozici v tabulce.

Šlágr úterních utkání se hrál v Miláně, kam zavítal Real Madrid. Zajímavé utkání skončilo remízou 1:1, když na úvodní gól Benzemy odpověděl trefou z pokutového kopu Ronaldinho. AC s Realem tak i nadále okupují první dvě příčky zaručující postup do osmifinále.

O jediný bod méně má na třetím místě Marseille. Olympique si z chutí zastřílel a Curych potupil šesti brankami. Švýcarský celek přitom třikrát inkasoval až v poslední desetiminutovce, kdy se trefili Hilton, Cheyrou a Brandao. Curych tak zůstává se třemi body poslední.

Do velmi nepříjemné situace se dostal ve skupině A Bayern Mnichov. Svěřenci kouče Van Gaala se opět trápili a toho dokonale využili hráči Bordeaux i s Jaroslavem Plašil v základní sestavě. Francouzský mistr vedl po trefě Gourcuffa, vedení pak navýšil v úplném závěru na 2:0 Chamakh. Bayern je tak ve skupině třetí, na druhý Juventus ztrácí už čtyři body a postup se tak německému velkoklubu vzdaluje.

Druhou příčku si Juventus pojistil díky triumfu na hřišti Maccabi Haifa. Klubu z Turína stačila ke třem bodům jediná přesná trefa, kterou zařídil ve druhé nastavené minutě prvního poločasu Mauro Camoranesi. Haifa tak po porážce 0:1 zůstává na chvostu bez bodu i bez vstřeleného gólu.

Jediný gól viděli diváci i v Nikósii, kde domácí APOEL hostil Porto. Hosté sice přijeli bez několika hráčů základní sestavy, ovšem po gólu Falcaa z 84. minuty si odvezli všechny body. Svěřenci kouče Jesualda Ferreiry si díky výhře připsali už devátý bod a mohou se předčasně radovat z postupu do osmifinále.

Zajímavý zápas byl k vidění i v Madridu. První branku vstřelilo domácí Atlético, když v 66. minutě překonal Petra Čecha v brance Chelsea Sergio Aguero. Poté padaly branky až v posledních deseti minutách. Během šesti minut se podařilo Didieru Drogbovi skóre zápasu otočit, jenže zasloužený bod Atlétiku zařídil střelou z trestného kopu opět Aguero. Chelsea si remízou zajistila postup do vyřazovací části soutěže, Atlético vybojovalo teprve druhý bod a v tabulce je třetí.