Nevídanou nadílku Spurs řídil pětigólový Defoe

Londýnský Arsenal s českým záložníkem Tomášem Rosickým nestačil v sobotu na Sunderland, jemuž podlehl 0:1. Z bitvy Liverpool - Manchester City vítěz nevzešel.

Zaváhání výběru trenéra Arsena Wengera může ve večerním duelu s Evertonem využít Manchester United, který se v případě remízy či výhry posune na stříbrnou pozici v tabulce.

Jasné vítězství si na domácí půdě připsala Chelsea, jejíž branku během celého utkání hájil český gólman Petr Čech. Londýňané rozstříleli Wolverhampton čtyřmi góly. O dva se zasloužil Essien, zbývající branky zaznamenali Malouda a Joe Cole. Chelsea tak vede tabulku Premier League s náskokem osmi bodů na druhý Arsenal.

Z bitvy šestého a sedmého celku anglické nejvyšší soutěže vítěz nevzešel, Liverpool totiž s Manchesterem City remizoval 2:2. Domácí Reds přitom na Anfield Road vedli, když se v 50. minutě nemýlil slovenský obránce Škrtel. O čtrnáct minut později ale hosté vyrovnali brankou Adebayora. Manchester se později dostal do vedení díky Irelandovi, o minutu později však nerozhodný výsledek zařídil liverpoolský Benayoun a oba celky si body rozdělily. "Citizens" tak remizovali už pošesté v řadě.

Málo vídanou nadílku přichystali fotbalisté Tottenhamu na White Hart Lane soupeři z Wiganu. "Kohouti" vyhráli nedělní ligový zápas 9:1, když se na jejich drtivém triumfu podílel hned pěti brankami kanonýr Jermain Defoe.

Ten zkompletoval hattrick během pouhých sedmi minut ve druhém poločase a před závěrečným hvizdem pak přidal ještě další dvě trefy v 69. a 87. minutě. Spurs se tak posunuli na čtvrté místo v tabulce a na kontě mají stejně bodů jako třetí Arsenal.

Anglická liga, výsledky 13. kola:

Bolton - Blackburn 0:2 (0:1)
Branky: 32. Dunn, 73. Ricketts vl.

Tottenham - Wigan 9:1 (1:0)
Branky: 51., 54., 58., 69. a 87. Defoe, 9. Crouch, 64. Lennon, 88. Bentley, 90. Kranjčar - 57. Scharner.

Liverpool - Manchester City 2:2 (0:0)
Branky: 50. Škrtel, 77. Benayoun - 69. Adebayor, 76. Ireland.

Burnley - Aston Villa 1:1 (1:0)
Branky: 9. Caldwell - 86. Heskey.

Chelsea - Wolverhampton 4:0 (3:0)
Branky: 12. a 22. Essien, 5. Malouda, 56. J. Cole.
V brance Chelsea odchytal celý zápas český gólman Petr Čech.

Sunderland - Arsenal 1:0 (0:0)
Branka: 71. Bent.
Český záložník v dresu Arsenalu Tomáš Rosický nastoupil v základní sestavě, v 73. minutě jej vystřídal Theo Walcott.

Birmingham - Fulham 1:0 (1:0)
Branka: 16. Bowyer.

Hull City - West Ham United 3:3 (3:2)
Branky: 27. Cole vl., 44. Zayatte, 45. Bullard z pen. - 5. Franco, 11. Collison, 69. Da Costa.
Český hráč v dresu West Hamu Radoslav Kováč sledoval utkání z lavičky náhradníků.

Stoke - Portsmouth 1:0 (0:0)
Branka: 74. Fuller.

V sobotu se ještě hraje utkání Manchester United - Everton (18.30).