Ronaldo vypěnil, nesmyslně se nechal vyloučit

Portugalský fotbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo ukázal v sobotním zápase s Almerií dvě své tváře. Nejdříve nedal penaltu, pak po dlouhé době přece jen skóroval, ale na konci zápasu se nechal i vyloučit, ohlasy po utkání přinesla v neděli agentura Reuters.

Portugalec v závěru zápasu opět ukázal dvě odlišné stránky. Real ještě deset minut před koncem hrál s Almerií 2:2, ale další minuty patřily právě Ronaldovi. Po pasu, kterým ho vyslal Higuaín do gólové šance se zřítil v pokutovém území a rozhodčí nařídil spornou penaltu. Tu Ronaldo neproměnil, ale pohotový Benzema, možná i díky faktu, že do šestnáctky vběhl dříve, jeho pokus dorazil. Cristiano Ronaldo však ani neslavil se svými spoluhráči a nepříliš týmově se pomalu šoural zpět na vlastní polovinu hřiště.

"Byl jsem naštvaný sám na sebe. Měl jsem to proměnit. Nerad prohrávám a jsem perfekcionista. Ale za Karimův gól jsem byl rád," řekl novinářům.

Další dvě události ale měly teprve přijít. Higuaín opět vybídl Ronalda ke skórování a ten oslavil první gól po dlouhé pauze. Bujará oslava, při které svlékl dres, však byla rozhodčím oceněna žlutou kartou. A aby toho nebylo málo, o dvě minuty později už viděl před očima kartu červenou. Ta následovala poté, co po souboji a provokaci Juanma Ortize, hráče Almerie kopl do nohy. "Byla to instinktivní reakce a já vím, že jsem udělal chybu. Jsem jenom člověk. Takové věci se ve fotbale stávají, ale musím se z toho poučit. Požádal jsem spoluhráče o odpuštění," řekl po utkání.

Real bude Ronalda postrádat v příštím zápase s Valencií. Rád za to není ani trenér Manuel Pellegrini, který však svěřence bránil. "Jeho vyloučení bylo snad spravedlivé, ale on je typ hráče, který si nezaslouží být vylučován. Zaměřuje se na kreativitu a hraje fotbal, oproti ostatním, kteří mu chtějí nakopat. Červené kartě bylo možné předejít, ale teď už je to jedno," dodal k incidentu trenér Realu.