Bitvu ve Valencii vyhrál Real, Ibragól rozhodl derby

Pravá nefalšovaná bitva byla v sobotu k vidění ve Valencii, kde se v utkání 14. kola Primera División představil Real Madrid. Domácí sice dokázali dvakrát stáhnout náskok “Bílého baletu“, ovšem trefa Garaye rozhodlo o výhře Realu 3:2. První zůstává Barcelona, která v městském derby zdolala gólem Ibrahimoviče Espaňol 1:0.

První poločas byl na Mestalle k vidění spíše bojovný fotbal bez větších šancí, ovšem ve druhém dějství se diváci dočkali ofenzivního představení a pěti gólů. První branka padla už po deseti minutách druhé půle poté, co Higuaín proměnil centr Benzemy. Neuběhlo ani šest minut a nejlepší střelec španělské ligy David Villa překonal Cesillase. Poté předvedl skvělou individuální akci Marcelo, jehož průnik proměnil ve vedoucí gól opět Higuaín.

Utkání pomalu směřovalo ke konci, jenže v 80. minutě podcenil Casillas střelu Joaquína a bylo opět vyrovnáno. Hrdinou utkání se nakonec stal obránce Ezequiel Garay, který sedm minut před koncem utkání prodloužil centr Alonsa za záda Sáncheze a Real si odvezl tři body za výhru 3:2.

Derby rozhodla penalta

Prestižní duel byl k vidění na Nou Campu, kde v městském derby Barcelona přivítala Espaňol. Lídr soutěže byl jasným favoritem a i přesto, že se po celý zápas spíše trápil, dokázal získat tři body i tentokráte. O osudu utkání rozhodla velmi přísná penalta, kterou sudí nařídil po střetu Baeny s Xavim. Kanonýr Zlatan Ibrahimovič ji s přehledem proměnil a Barce tak zařídil tři body. Hosté, kterým skvěle zachytal gólman Kameni, mohli i srovnat, ovšem Alonso Valdése nepřekonal.

Dalším trenérem, který neustál špatné výsledky svého týmu, se stal kouč Zaragozy Toral. Staronový nováček soutěže totiž čeká na vítězství už pět zápasů. Třetí porážku v řadě utrpěl v domácím zápase s Bilbaem po výsledku 1:2. Zaragoza se tak propadla na osmnácté místo v tabulce. Na hřišti soupeře se dařilo i Mallorce, která navázala na své výborné výsledky a díky trefě Castra si odvezli tři body z Osasuny.

V souboji týmů, které byly před sezónou pasovány na černé koně soutěže, si Villarreal odvezl všechny body z Madridu. Domácí Atlético sice vedlo po gólu Simaa, ovšem hosté srovnali a v nastaveném čase zařídil “žluté ponorce“ vítězství 2:1 Llorente. V závěru se o vítězi rozhodlo i v Santanderu. Hostující Xerez sice dvakrát dokázal dotáhnout náskok Racingu, jenže branka Xisca v 82. minutě rozhodla o třech bodech pro domácí celek za výhru 3:2.

Sevilla se vrátila na třetí místo

Prohry Valencie s Realem dokonale využila Sevilla. Ta totiž po několika nepřesvědčivých výkonech konečně zabrala a z Gijónu si odvezla všechny body za hubou výhru 1:0. Jedinou branku vstřelil Frédéric Kanouté, který zároveň vrátil Sevillu na třetí místo tabulky.

V zápasech 14. kola španělské ligy se zrodily pouze dva nerozhodné výsledky. Almería sice nad La Coruňou vedla po trefě Ucheho, ovšem v 74. minutě srovnal na 1:1 Álvarez. Stejný výsledek se urodil i ve Valladolidu, kterému bod proti Málaze zařídil Gamez.