Real odmítl návrat do čela Primera División

Jako první v novém roce odstatrtovaly zápasy v nejvyšší španělské lize a hned v 16. kole mohlo dojít ke změně na čele tabulky. Remízu Barcelony s Villarrealem ovšem Real nepotrestal a na prvním místě tak zůstávají minimálně do příštího týdne Katalánci.

Statistiky a aktuální tabulka soutěže

Před vzájemným duelem dělili Barcelonu s Villarrelam v tabulce propastných osmnáct bodů. Ty ovšem na trávníku nebyly moc znát. Barca šla sice do vedení už po šesti minutách poté, co odraženou střelu od břevna dorazil mladíček Pedro, hosté ale také dokázali zahrozit a v 51. minutě zaslouženě srovnal stav Fuster. “Žlutá ponorka“ si mohla z Nou Campu odvézt i body tři, ale v závěru střelu Rossiho do opuštěné branky na poslední chvíli odvrátil Puyol.

“Bílý balet“ se mohl vrátit na čelo Primera División po dlouhých pěti kolech. Svěřenci kouče Pellegriniho ovšem teprve čtvrtou bodovou ztrátu Barcy nezužitkovali a z Osasuny si odvezli jen bod za bezbrankovou remízu. Domácí Navařané hráli s favoritem poměrně vyrovnanou partii, Real převzal otěže zápasu do svých rukou až ve druhém poločase. Hostům ale stál v cestě buď gólman Ricardo jako při tutovce Benzemy, nebo nepřesná koncovka.

Valencia poskočila na třetí místo

Menší herní útlum zažívá Sevilla. Účastník osmifinále Ligy mistrů z posledních pěti ligových duelů dokázal zvítězit pouze jednou, navíc už podruhé za sebou padl. Svěřenci kouče Jiméneze nenapravili domácí prohru s Getafe a na hřišti Atlética prohráli opět 1:2. Hosté sice vedli, ale bojovné madridské mužstvo dokázalo skóre zápasu otočit, když vítěznou trefu zaznamenal v poslední minutě López.

Další zaváhání Sevilly už Valencia dokázala využít. Dlouho to přitom vypadalo, že družina kouče Emeryho Espaňol neporazí. Rozhodující moment totiž přišel až ve druhé minutě nastavení, kdy nechytatelnou hlavičkou spasil Netopýry Nikola Žigič. Ten tak jako jediný překonal jinak výtečného a bezchybného gólmana Carlose Kameniho. Espaňol se i přes těsnou porážku za svůj výkon rozhodně nemusí stydět.

Sevilla po porážce klesla až na páté místo. Rozhodlo o tom utkání Mallorky s Athleticem Bilbao. Svěřenci kouče Manzana mají formu, kterou prokázali i v zápase šestnáctého kola. Domácí šli proti velkému konkurentovi do vedení po trefě Álvareze, pohodové vítězství 2:0 pak v 67. minutě pečetil nejlepší střelec Mallorky Aritz Aduriz. Klub z Baleárských ostrovů se díky tříbodovému zisku posunul na čtvrtou příčku. Bilbao je osmé.

Getafe opět vyhrálo

Výbornými výsledky se může momentálně pyšnit Getafe. Celek z Madridu totiž vyhrál i pátý zápas z posledních šesti. Po překvapivém skalpu Sevilly si Getafe na svém hřišti poradilo i s Valladolidem. Domácím stačila ke tříbodovému zisku jediná přesná trefa, kterou zaznamenal sedm minut před koncem utkání Casquero. Svěřenci kouče Míchela se rázem vyhoupli na sedmou příčku.

Žádná změna se naopak neudála na příčkách znamenající pád do druhé ligy. Osmnácté Maláze i předposlední Zaragoze se sice podařilo bodovat, ale v tabulce se výrazněji nepolepšili. Málaga nedokázala dvakrát udržet vedení v Gijónu a remizovala 2:2, Zaragoza pak uhrála bod za bezbrankovou remízu s La Coruňou. Po bodu dlouho sahal i Xerez, nicméně v 89. minutě se přeci jen trefil José Ortiz a Almería nováčka zdolala 1:0.