Víkend přinesl další prohru Juventusu

Ani na půdě Chieva nepřišlo probuzení Juventusu a Stará dáma opět odjíždí bez bodu. Zaváhala také Fiorentina, všechny body tentokrát nezískal ani Inter. Naopak suverénně si vedlo AC Milán, které hattrickem Ronaldinha zničilo Sienu.

Juventusu v krizi: Chievo zaslouženě vyhrálo

Další mizerný výkon předvedl Juventus. Ten na hřišti Chieva od začátku zaostával, ale první šanci domácích chytil Buffon a vlastní gól Chielliniho nebyl uznán. Pak byl se zlomeným nosem střídán Zdeněk Grygera a vzápětí už padla branka. Gennaro Sardo po půlhodině hry natáhl z dálky a trefil přesně k levé tyči. Ve druhé půli se čekal nástup Juventusu, ten ale nepřišel a prakticky jedinou šanci Staré dámy měl Cannavaro, jeho hlavičku ale chytil Sorrentino. Juventus tak opět zůstal bez bodu, tři body si připisuje Chievo.

Naplno tentokrát nebodoval ani Inter. Ten hrál na hřišti Bari a po bezbrankové první půli se začali dít věci po hodině hry. A překvapivě to bylo Bari, které šlo do vedení. Ruku Samuela nejrpve potrestal z penalty Barreto a když Lucio za pár minut fauloval ve vápně Parisiho, opět Barreto proměnil i druhou penaltu a Inter rázem prohrával o dvě branky. Inter ale ukázal svou sílu, střelu Balotelliho nejprve dorazil do brány Panděv a Diego Milito z penalty za faul na Panděva vyrovnal na konečných 2:2.

Ronaldinho se blýsk hattrickem

AC Milán má za sebou hodně lehký zápas. Doma proti poslední Sieně Rossoneri rozhodli po dvanácti minutách. To byl totiž faulován pronikající Borriello, brankář hostí Curci byl vyloučen a penaltu proměnil Ronaldinho. Ještě do poločasu pak oslabenou Sienu pokořil Borriello, ve druhé půli se už trefoval pouze Ronaldinho. Ten se nejprve prosadil hlavou a v samém závěru krásnou střelou dokončil hattrick. V pohodě
si došlo pro výhru i římské AS. To vedlo nad CFC Janov už v poločase brankami Perrotty s Tonim, ve druhé půli pak ještě Toni svou druhou brankou určil skóre na 3:0.

Naopak hrubě vyhořela Fiorentina. Ta nezvládla domácí zápas s Bolognou a zůstala bez bodu. První lekci z produktivity jí udělil už v první půlhodině Henry Gimenez a další rány následovaly. Penalta za faul Gamberiniho byla sice odvolána, jenomže pak Gilardino neproměnil gólovku a Di Vaio vzápětí zvýšil vedení hostů. Po přestávce sice snížil po centru Vargase hlavičkou Mutu, ale víc už Fiorentina nezvládla. Mutu,
Vargas ani Gilardino své další šance neproměnili a Bologna si tak odváží všechny body.

Atalanta smetla Lazio za poločas

Skvěle se předvedla Atalanta. Ta hostila Lazio a útočné hvězdy hostů Zarateho, Rocchi i Floccari naprosto vymazala. Navíc dokázali rychle rozhodnout, už v desáté minutě to bylo po dvou brankách Doniho 2:0 pro domácí. Ještě do poločasu navíc KO pro Lazio dokončil třetí brankou Simone Padoin a Atalanta pak už vklidu udržela výhru. Naopak co dělat měla doma Sampdoria. Ta prohrávala s Catanií už od čtrnácté minuty brankou Llamy, aspoň bod pro domácí zařídil na konci první půle z penalty Giampaolo Pazzini.

Dál si skvěle vede Cagliari. To vedlo doma nad Livornem už od třetí minuty brankou Larriveye, ten samý hráč navíc v úvodu druhé půle náskok svého týmu ještě zvýšil. Konečnou podobu výsledku dal pak po hodině hry Jeda a Cagliari si tak připsalo zasloužené tři body. Parma hostila doma Udine a všechno podstatné se odehrálo v první půlhodině. Nejprve nedal penaltu domácí Amoruso, po půlhodině hry byl navíc vyloučen domácí Galloppa, ale Udine přesilovku nevyužilo a zápas skončil bez branek. Bez branek skočil i zápas Neapol - Palermo, největší šanci vstřelit branku měl hostující Miccoli, ale z penalty i on selhal a nedal.