Frýdek-Místek urval cennou remízu s Opavou

Stejně jako týmy ČFL, tak i mužstva hrající MSFL mají zimní přípravu v plném proudu. Svůj přípravný zápas má za sebou i Fotbal Frýdek-Místek. Utkal se v něm s druholigovým týmem SFC Opava a nevedl si v něm špatně. Přinášíme vám postřehy z tohoto zápasu, jak jsou uvedeny na webových stránkách klubu Frýdek-Místek.

V prvním poločase se nehrál příliš atraktivní fotbal. Jedním z mála světlých momentů byla střela domácího Partyše ze dvacáté minuty, která však zamířila mimo branku frýdeckého Lužného. „Valcíři“ se prosazovali zejména akcemi po stranách, ale ani jednu z nich bohužel nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Těsně před koncem prvního poločasu se pak k našemu zármutku prosadil hlavou po centru z pravé strany Zapletal a zajistil tak Opavě poločasové vedení 1:0.

Do druhého poločasu nastoupil Frýdek-Místek o poznání aktivněji. Již ve 48. minutě se dostal ve vápně k odraženému balónu Juřica a ten neměl se zakončením problémy 1:1. Poté se hrál mnohem pohlednější fotbal než v první půli. Za domácí neproměnili své šance ex-frýdecký Schaffartzik ani Furik, kterému stála v cestě tyč. Z naší strany se pak nepřiklonilo štěstí k Cesnekovi, jehož krásnou střelu do šibenice vytěsnil opavský gólman Kovařík. O nic úspěšnější nebyli ani Kořínek, který nedokázal proměnit svůj samostatný únik, ani Soukup, který sice dokázal obejít brankáře, ale dopravit míč za brankovou čáru se mu již nepovedlo, a ani Krása, který se dostal do šance po jednom z rohů.

Po devadesáti minutách se tak soupeři rozešli smírně 1:1 a na naší straně zavládla po výkonu spokojenost. ,,Myslím si, že naše mužstvo podalo v utkání dobrý výkon. Hráči velice dobře plnili obranné úkoly a měli také více brankových příležitostí,“ vyjádřil se k utkání asistent trenéra Tomáš Chlebek, který vzápětí ještě dodal: ,,Je pro nás pozitivem, že jsme dokázali sehrát tak vyrovnané utkání s druholigovým celkem. Škoda, že jsme naše šance ve druhém poločase nedokázali proměnit, ale i tak jsme s výkonem spokojeni, hráči předvedli solidní výkon."

SFC Opava - Fotbal Frýdek-Místek 1:1
Branky: 44. Zapletal – 48. Juřica. Rozhodčí: Bečica.
Opava I. poločas: Květon – Kolínek, Mezlík, Půda, Čáp – Halaška, Nepožitek, Partyš, Robin Wirth – Zapletal, Neubert.
II. poločas: Kovalík – Kolínek, Cigánek, Půda, Uvíra – Korčián, Partyš, Bíro, Kiša – Furik, Schaffartzik. Trenér: Jaroslav Horák.
Frýdek Místek, I. poločas: Lužný – Švrček, Krása, Hrdlička, Prokeš – Cesnek, Cabák, Literák, Málek – Maceček, Fromelius.
II. poločas: Prespl – Grussmann, Literák, Krása, Křiva – Juřica, Cesnek, Cabák, Kubišta – Soukup, Kořínek. Trenér: Oldřich Machala.