Do finále Carling Cupu Rooneyho United

Manchesteru United porazil ve středečním odvetném semifinálovém zápase Ligového poháru Carling Cup městského rivala Manchester City 3:1 a zajistil si postup do finále. Rozhodující třetí branku vstřelil v nastaveném čase útočník Wayne Rooney.

Manchester United prohrál v úvodním semifinálovém duelu na půdě městského rivala 1:2, takže musel dotahovat ztrátu. Po bezbrankové první půli se mu to povedlo díky Scholesovi, o 20 minut později přidal pojistku Carrick a domácí si byli téměř jistí postupem.

Po Carrickově zvýšení mohl definitivně rozhodnout Rooney, jenže svou šanci neproměnil. A o chvíli později přišel trest. Autor obou branek City z úvodního semifinálového utkání a bývalý hráč United Tévez prokázal střeleckou formu a díky němu se schylovalo k prodloužení. Ve druhé minutě nastavení se však prosadil přesnou hlavičkou Rooney a zajistil svému celku možnost obhájit loňské prvenství v Carling Cupu.

Svěřenci kouče Alexe Fergusona se ve finále střetnou s Aston Villou, která v minulém týdnu vyřadila Blackburn. Rozhodující bitva o cennou trofej se odehraje v neděli 28. února na stadionu ve Wembley.