Rosický nacentroval na tříbodovou trefu

Pět bodů od sebe byly před startem zápasu 26. kola Arsenal a Liverpool. Šlo o to, jestli "The Reds" potvrdí vzestup a naopak, zda "The Gunners" zastaví pád. A také o trvale diskutovanou a sledovanou příslušnost k tzv. velké čtyřce. Středa nabídla ovšem další zápasy jako řemen.

Aktuální kolo a tabulka Premier League

A výsledek? Liverpool nepotvrdil, Arsenal doma nepadl. Jediná branka, a to z 72. minuty Diabyho po milimetrovém pasu Rosického, rozhodla o tom, že rozdíl mezi těmito dvěma týmy na třetím a čtvrtém místě narostl na osm bodů.

První zahrozili hráči Liverpoolu, když v 5. minutě mohl zakončovat Kuyt společně se Škrtelem, ale pro domácí to dopadlo dobře. Rychlé tempo zápasu potvrdil už minutu na to Gallas hlavičkou nad břevno branky hlídané Reinou. Po necelé půlhodince zase vážněji zahrozili "kanonýři", konkrétně Aršavin vysouval Bendtnera, který našel opět místo nad břevnem. A chvíli na to kam jinam než těsně nad branku, tentokrát Almunii, pálil Maxi.

Už ve 34. minutě přišel Rosický místo zraněného Nasriho. Rozjezd měl pomalejší, až po půli se dostával k míči častěji. Přesto pokažená přihrávka, menší důraz v soubojích a v 53. minutě ukopnutý míč těsně před Reinou mu určitě radost nedělaly. Ještě v 65. minutě pálil s tečí nad.

Obrátky zvyšoval Rosický každou minutou a v 72. minutě to přišlo. Míč putoval od Fábregase k Bendtnerovi, od něho doprava k Rosickému a ten přesným centrem našel na malém vápně úplně volného Diabyho, který hlavou zavěsil.

Ještě v 84. minutě pálil Fábregas vedle levé tyče, pak ale k závěrečnému finiši zavelel Liverpool a před Almuniou začalo být horko. V 86. minutě pálil z hranice šestnáctky Babel, o dvě minuty později z otočky téměř ze stejného místa Maxi. Ani nadějná standardka v nastavení však "The Reds" vyrovnání nepřinesla.

Na čele tabulky Premier League začíná být živo. Chelsea totiž ztratila zápas s "Toffees", když gólem Maloudy sice vedla, ale dvě trefy Sahy přinesly Evertonu tříbodový zisk. Sahovi zkazil hattrick Petr Čech, který mu chytil penaltu.

United už od 19. minuty gólem Cuellara prohrávaly, od 29. minuty pak hrály po vyloučení Naniho v deseti, ale nakonec díky vlastní brance Collinse udržely remízu 1:1 a vydřely bod, který znamená ztrátu na první místo Chelsea pouhý bodík.

Vpřed si příliš nepomohl Birmigham po prohře s West Hamem 0:2 ani Tottenham, který prohrál s Wolverhamptonem 0:1.

O víkendu je v Anglii na programu FA Cup, takže na další horké kolo, již 27., musíme počkat deset dní.